Нацбанк в два рази погіршив прогноз зростання економіки України в 2016 році

28 січня 2016 в 15:45

НБУ прогнозує лише 1,1% зростання ВВП у нинішньому році.

moneti монеты ввп
НБУ погіршив прогноз зростання ВВП України в 2016 році
Андрій Товстиженко, DT.UA

Національний банк України погіршив прогноз зростання ВВП України (реального валового внутрішнього продукту) з 2,4% до 1,1% в поточному 2016 році. При цьому прогноз інфляції залишений на рівні 12%.

Оновлений прогноз затверджено рішенням правління НБУ на засіданні щодо монетарної політики. Рішення прийнято сьогодні у четвер, 28 січня.

"Менш динамічне відновлення економіки порівняно з попереднім роком обумовлено більш низькими, ніж очікувалося, цінами на світових сировинних ринках, погіршенням перспектив зростання глобальної економіки, новими обмеженнями в торгівлі з РФ і транзиту через неї", – цитує прес-служба НБУ рішення правління.

Читайте також: Експерт пояснив, як заборона імпорту з РФ може збільшити український ВВП на 4%

Серед інших факторів, що підтримують тренд на уповільнення інфляції, правління центробанку вказує на подальше зниження інфляційних очікувань, скасування додаткового імпортного збору, а також низькі світові ціни на енергоресурси та продовольство.

У той же час НБУ поліпшив оцінку падіння ВВП країни в 2015 році з 11,5% до 10,6%. Прогноз зростання економки в наступному, 2017 році, становить 3% при уповільненні інфляції до 8%.

Примітно, що держбюджет на 2016 рік, затверджений Верховною Радою, побудований на прогнозі зростання ВВП в 2% при інфляції 12%.

Раніше DT.UA писало про те, що на думку експертів, зовнішньоекономічні фактори для України у 2016-му залишаться негативними.

DT.UA опитало економістів, запропонувавши їм сформулювати основні очікування щодо економічного майбутнього України у 2016-м. Оптимізму в цих прогнозах мало, і в кожному з них звучить заклик до конструктиву, осмислених дій і системного підходу. Більше читатйте в статті Юлії Самаевой "Рік бабака".

 

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...