МВФ виділив Єгипту кредит на млрд

6 червня 2011 в 05:42
Міжнародний валютний фонд (МВФ) схвалив виділення кредиту Єгипту у розмірі $3 млрд на 2011-2012 фінансовий рік.

Про це повідомляє Associated Press із посиланням на міністра фінансів Єгипту Саміра Радвана.

Розмір відсоткової ставки за кредитом складе 1,5%, він розрахований на 12 місяців 2011-2012 фінансового року.

Про те, що Каїр звернувся до МВФ по економічну допомогу, стало відомо 13 травня. На цей крок керівництво Єгипту змушене було піти через важку економічну ситуацію, яка стала результатом політичної нестабільності у цій країні. 30 травня Радван заявив, що єгипетський уряд розраховує до 5 червня завершити переговори з МВФ з приводу кредиту.

З кінця січня 2011-го в Єгипті почалися масові акції протесту, викликані зміною влади в Тунісі. 11 лютого під тиском мітингувальників єгипетський президент Хосні Мубарак подав у відставку. Влада перейшла до Вищої ради збройних сил, головою якого є Мохамед Хуссейн Тантаві.

Заворушення, що призвели до зміни влади, завдали великих економічних втрат Єгипту. Кількість туристів, які відвідують цю країну Північної Африки, скоротилася з лютого на 60%. Промислове виробництво також значно постраждало від тривалих страйків і протестів робітників, які вимагають підвищення зарплати. Економісти передбачають, що економічний приріст в цьому році складе близько 1% - найнижче значення за останні 20 років. Сама єгипетська влада заявила, що дефіцит бюджету у 2011-2011 фінансовому році складе 11% ВВП.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...