МВФ пом'якшив свою позицію в питанні підвищення тарифів на газ в Україні

13 жовтня 2012 в 08:54
Уряд розраховує домогтися від МВФ можливості співвіднести питання підвищення тарифів з реформуванням енергетичної галузі в перспективі до п'яти років. Тобто підвищувати тарифи тоді, коли споживання газу населенням буде повністю перекриватися власним видобутком.
MVF_imf.jpg
колаж ZN.UA

Питання виконання Україною зобов'язань перед МВФ щодо підвищення тарифів на газ для населення вже не стоїть так принципово і жорстко, як раніше.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю ZN.UA повідомив міністр фінансів України Юрій Колобов.

«Наша позиція така: питання підвищення тарифів дуже соціально-чутливе для наших громадян. І наше населення здебільшого поки що не може оплачувати ринкову ціну. Тим більше ту, яку ми зараз платимо, — найвищу в Європі.

Тому ми дуже активно сьогодні працюємо, щоб значно знизити цей ринковий рівень газових цін за рахунок власних зусиль, можливостей і ресурсів. Ми розповіли колегам з МВФ, що вже зроблено щодо нарощування внутрішнього видобутку, енергоефективності, альтернативних джерел (зокрема, зараз працюємо над проектом заміщення в промисловості газу на вугільний пил). Ми показали, що питання не стоїть на місці, і знайшли розуміння. Тому я вважаю, що коли місія МВФ прибуде до Києва, ми продовжимо ці питання обговорювати і домагатися можливості співвіднести питання підвищення тарифів з процесами реформування енергетичної галузі, які відбуваються у нас зараз, в перспективі до п’яти років. На той час, коли ми вже зможемо власним видобутком закривати споживання населенням газу», - сказав Колобов.

- МВФ закликав Україну до поступового підвищення тарифів на газ і тепло


З іншого боку, говорить глава Мінфіну, це в корені неправильно, що бюджет повинен компенсувати «Нафтогазу» і ту частину різниці в тарифах, яку недоплачують заможні громадяни, які споживають газ як раз у найбільших обсягах. І в цьому випадку повинна працювати системи адресної допомоги малозабезпеченим громадянам: вони можуть і повинні отримувати компенсації і субсидії як по комунальних тарифах, так і за цінами на газ.

«Але бідні вже точно не повинні платити за багатих. З цього приводу у нас теж є взаєморозуміння з представниками Фонду», - сказав Колобов.

Повний текст інтерв'ю з Юрієм Колобовим читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Янукович сподівається отримати гроші від МВФ після парламентських виборів

МВФ очікує від уряду додаткових аргументів

В МВФ без підвищення тарифів на газ кредит Україні не видадуть

Україна просить МВФ дозволу підвищити тарифи на газ в 2013-му - після виборів

Світовий банк підтримав вимогу МВФ про підвищення тарифів на газ для українців

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...