МВФ не втрачає надії домогтися від України виконання зобов'язань у рік виборів

19 квітня 2012 в 15:43
14-imf.jpg
abc.net.au

Міжнародний валютний фонд (МВФ) готовий надати фінансову допомогу Україні, але для цього країні все ж необхідно виконати раніше взяті на себе зобов'язання, заявив глава представництва МВФ в Україні Макс Альєр на Українському інвестиційному саміті в Лондоні в четвер, 19 квітня.

"Мене багато хто питає: який статус переговорів з МВФ? Ми готові бути в резерві і надати допомогу Україні, але Україна повинна виконати те, на що погодилася", - сказав він.

Альєр зазначив, що макроекономічна історія України за останні два роки позитивна: інфляція досягла історичного мінімуму в 2%, покращилося виконання бюджету, скоротився його дефіцит, якщо не брати до уваги газові субсидії.

У той же час він звернув увагу на уповільнення швидкості реформ. Він уточнив, що в деяких сферах співпраці Києва з МВФ все ще залишаються проблемні питання. Серед них Альєр виділив субсидування газових тарифів для населення, що є важким тягарем для бюджету і промисловості.

За його словами, Україна домоглася прогресу в монетарній та валютній політиці, але він менш відчутний, ніж передбачалося. Говорячи про ситуацію в банківському секторі, глава представництва зазначив, що вона "приголомшливо" відновилася, але залишилися проблеми - погані борги, недостатній захист кредиторів.

Альєр також зазначив, що у МВФ викликає стурбованість ситуація ведення бізнесу в Україні.

Як повідомлялося, в кінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд (близько $ 15,6 млрд). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1, 25 млрд. У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити країні другий транш кредиту stand-by у розмірі SDR1 млрд.

Програма stand-by передбачала виділення Україні щокварталу ще восьми траншів. Однак  березні-2011 в Києві місія фонду не стала рекомендувати раді директорів МВФ приймати позитивне рішення про виділення чергового траншу для країни. МВФ очікував від України затвердження пенсійної реформи та розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення. І якщо закон про пенсійну реформу був прийнятий, то в питанні газових тарифів український уряд зайняв жорстку позицію, наполягаючи на неможливості їх підвищення.

Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров в січні заявив, що Україна в 2012 році зможе обійтися без нових кредитів МВФ, як вона це зробила в 2011 році. У той же час новопризначений міністр економіки Петро Порошенко заявив, що для України співпраця з МВФ є "єдино можливим способом проводити реформи", а тому треба подумати про підвищення тарифів і відповідний механізм компенсації.

Читайте також:

Порошенко хоче відновити співпрацю з МВФ: тарифи на газ потрібно підняти

Хорошковський визнав, що влада готує підвищення тарифів на газ після виборів

Стросс-Кан упевнений, що за підтримки МВФ українська економіка встоїть

Україна найняла американських лобістів для переговорів з МВФ

Хорошковський визнав, що до виборів Україна з МВФ не домовиться

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...