Топ Новини

МВФ нахвалює новий Митний кодекс

10 червня 2012 в 10:13
Фонд бачить та визнає ті суттєві досягнення, які були зроблені в Україні. МВФ сподівається, що новий Митний кодекс має бути значно більш ефективним ніж той, з яким країна працювала раніше.
Tamozhnya__08.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Прийняття нової редакції Митного кодексу – одне з найбільших досягнень України за останній час, вважає постійний представник Мыжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Макс Альєр.

Таку думку він висловив під час круглого столу «Фінансова стабільність в Україні: основні виклики 2-го півріччя», який 05 червня організувала Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Фонд бачить та визнає ті суттєві досягнення, які були зроблені в Україні, - зазначив Альєр. – Як ми розуміємо, новий Митний кодекс має бути значно більш ефективним ніж той, з яким країна працювала раніше».

Зауважимо, що схвально про Митний кодекс відгукувався і Крістофер Джарвіс – глава місії МВФ, яка працювала в Україні 21-28 травня поточного року. Він зазначав, що оновлені митні регламенти мають сприяти зростанню митних надходжень до державного бюджету.

Оновлена редакція Митного кодексу вступила в дію з 1 червня. Серед ключових новацій документу – скорочення переліку документів, необхідних для митного оформлення (відтепер їх три – митна декларація, інвойс та декларація митної вартості); скорочення часу митного оформлення з 24 до 4 годин; надання права суб’єктам ЗЕД заявляти товар до оформлення в будь-якому митному органі; виключення митної брокерської діяльності з числа видів діяльності, на здійснення якої митники надають дозволи; введення пост-аудит-контролю – надання Держмитслужбі права перевіряти надходження товару на територію України не лише на митниці (має убезпечити від схем мінімізації та ухилення від оподаткування) тощо.

За даними Держмитслужби, за січень-квітень до держбюджету перераховано 38,1 млрд. грн., що на 24% більше (майже на 7,5 млрд. грн.), ніж за відповідний період 2011-го. Ці надходження перевищили планові показники на 0,8 млрд грн. Як наголошували у ДМСУ, це наслідок збільшення товарообігу України, чому сприяло й спрощення та прискоренню митних процедур.

Ще на початку 2012 року планувалося, що митниця має забезпечити надходження в бюджет-2012 на рівні 122 млрд грн. Після внесення ж у квітні змін до держкошторису для реалізації соціальних ініціатив глави держави план збільшено на 7 млрд грн. Отримати їх мають, передусім, за рахунок перегляду ввізних мит і скорочення пільг по сплаті ПДВ при імпорті.

Читайте також:

Янукович доручив Азарову підготувати зміни до Митного кодексу

Рада прийняла доопрацьований Митний кодекс із пропозиціями президента

Янукович запропонував у 2 рази зменшити вартість товарів, що ввозяться без ПДВ і мита

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...