МВФ дасть грошей Україні в разі критичної ситуації в економіці

11 жовтня 2012 в 07:05
Українська влада має намір запропонувати МВФ ще мінімум на рік продовжити дію програми stand-by, яка завершується в цьому місяці. Таким чином уряд визнав потребу в кредитах фонду.
4ukraine-imf-logo-flag.jpg
ruvr.ru

Міжнародний валютний фонд надасть Україні фінансову допомогу в разі критичної ситуації в економіці. Про це з посиланням на джерела пише газета "Коммерсант-Украина".

Зокрема, джерела видання, близькі до переговорів з МВФ, розповіли, що на нинішньому етапі завданням української місії, яка вирушила в Токіо для переговорів з керівництвом МВФ, є не створення нової програми співпраці, а продовження терміну діючої.

"Хоч ми і не отримуємо кредити, для нас важливо зберегти діалог - від цього безпосередньо залежить прибутковість українських позик. Так що нам треба домовитися про продовження чинної програми stand-by, тим більше, що формальна причина для цього існує - ми не вичерпали обсяг кредиту у даній програмі", - зазначив співрозмовник видання.

Таку угоду Україні підписати більш реалістично, оскільки при запуску нової програми МВФ вимагає від країни-позичальника виконання попередніх умов. "Фонд дав зрозуміти, що виділення коштів можливе при двох сценаріях: або Україна виконує всі взяті на себе зобов'язання, або ситуація в українській економіці буде настільки критична, що потребуватиме негайної фінансової допомоги", - уточнив інший співрозмовник газети.

Нагадаємо, Україна почала переговори з МВФ щодо продовження на рік програми співпраці. 10 жовтня українська делегація вилетіла до Японії для обговорення цього питання з керівництвом фонду. У складі делегації - голова НБУ Сергій Арбузов, міністр фінансів Юрій Колобов та голова Мінекономрозвитку Петро Порошенко.

Дворічна програма stand-by була запущена в жовтні 2010 року, її дія завершується вже в цьому місяці. За два роки Україна отримала лише два транші на загальну суму 3,4 млрд дол, після чого підтримка була заморожена через невиконання Києвом однієї з ключових умов - підвищення ціни газу для населення до рівня собівартості.

Читайте також:

МВФ поліпшив прогноз інфляції в Україні в 2012 році

Нацбанк закликав уряд відновити кредитну співпрацю з МВФ

Азаров упевнений, що Україна цілком може обійтися без кредиту МВФ

МВФ укладе з Україною нову угоду, вважають експерти

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...