МВФ чекає від уряду додаткових аргументів

9 червня 2012 в 00:31
Не збільшивши доходи і не зменшивши видатки, уряд навряд вкладеться у заплановані рамки дефіциту держбюджету 1,8% від ВВП, вважають у Міжнародному валютному фонді. У Мінфіні заперечують - дефіцит бюджету-2012 таки не перевищить 1,8%. Підстава для цього – підвищення надходжень до державного бюджету з боку Податкової та Митної служб.
MVF_imf.jpg
колаж ZN.UA

Не збільшивши доходи і не зменшивши видатки, уряд навряд вкладеться у заплановані рамки дефіциту держбюджету 1,8% від ВВП, вважають у Міжнародному валютному фонді.

Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр під час круглого столу «Фінансова стабільність в Україні: основні виклики 2-го півріччя», який 5 червня провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP і тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

За словами Альєра, для збалансування бюджету, крім підвищення тарифів на газ, доцільно було б також підвищити податки для заможних верств населення, скоротити податкові пільги, а також, можливо, переглянути видаткову частину держкошторису в бік зменшення.

Натомість перший заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський переконаний, що дефіцит бюджету-2012 таки не перевищить 1,8%. Підстава для цього – поточна бюджетна динаміка, зокрема — підвищення надходжень до державного бюджету з боку Податкової та Митної служб, яки збільшили перерахування до казни після закриття ряду схем ухилення від сплати податків та мит.

За 5 місяців до зведеного бюджету надійшло 170,9 млрд грн, в цілому по держсектору економіки –242,2 млрд грн, що на 30,7 млрд грн, або 14,5% більше, ніж за цей же період 2011-го.  «На 1 червня дефіцит сектору загальнодержавного управління – 10,9 млрд. грн. Тобто відбувається достатньо раціональне управління коштами єдиного казначейського рахунку і бюджету. Маємо надію, що запланований показник у 25 млрд грн. не перевищимо», - зауважив Мярковський.

На думку ж ректора Міжнародного інституту бізнесу Олександра Савченка, у поточній макроекономічній ситуації Україні не варто надміру концентруватися на скороченні дефіциту держбюджету, а навпаки в умовах у т.ч. зниженої кредитної активності банків робити побільше вливання в економіку, пожвавлюючи її. На думку експерта, НБУ та Мінфін якісно спрацьовують в питанні стабілізації економіки, водночас наразі доцільно вже думати й про програми розвитку.

Читайте також:

Азаров поставив МВФ ультиматум: відмовитися від вимоги підвищити тарифи

МВФ рекомендує Україні збільшити податки для багатих

В Україну прибула чергова місія МВФ

Глава МВФ Лагард не платить податки

 

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...