Стало відомо, що пообіцяла Україна в обмін на гроші МВФ

14 лютого 2015 в 12:40

Крім значного підвищення тарифів на газ і тепло, Києву доведеться секвеструвати держбюджет на 66 млрд грн.

соцвыплаты пенсии пенсионер
Пенсійний вік можуть підвищити

DT.UA стало відомо про деякі ключові позиції переговорів України з місією МВФ від джерел, близьких до переговорів та тих, які брали безпосередню участь у них.

Як пише Юрій Сколотяний статті ZN.UAукраїнській стороні поки вдалося відстояти в переговорах чи не найболючіший, рейтинговбиваючий пункт — підвищення пенсійного віку до 65 років (по півроку за рік упродовж десяти років). Отже, в програмі буде записано, що консультації з цього питання триватимуть. Ключовим аргументом, який спрацював, виявилося посилання, що українським політикам буде дуже важко переконати виборців у необхідності підвищити вік виходу на заслужений відпочинок до рівня, який усього на два роки поступається середній тривалості життя в країні. Ну й, звичайно, небезпідставне запитання візаві з МВФ: "Ви що, хочете, щоб нас знесли?".

Крім ліквідації всіх спецпенсій, підвищення зарплат в держсекторі не буде супроводжуватися автоматичним перерахунком пенсій.

З "завоювань" в переговорах - МВФ вимагав підвищення тарифів на газ і теплокомуненерго вже з 1 березня ц. р. Українській стороні начебто вдалося відстрочити цей момент ще на 31 день - до 1 квітня 2015-го.

При цьому введення необхідного МВФ цільового субсидування малозабезпечених поки відкладається - чиновники в черговий раз розписалися у профнепридатності вітчизняних держінститутів, заявивши, що досі немає функціонуючої державної системи надання такої допомоги і контролю відповідних витрат.

Отже, було запропоновано виходити із середньорічної плати за газ, яка сплачується домогосподарствами і становить нині 3600 грн. Для споживачів, які укладаються в цей ліміт (МВФ вимагав обмежити його сумою 2640 грн, вочевидь, виходячи із середньорічного споживання в 2500 кубометрів), тарифи якийсь час надто "болюче" підвищуватися, ймовірно, не будуть. А от для решти ціна питання зростатиме з космічною швидкістю.

Окремим деталізованим розділом у програмі розписано питання приватизації держпідприємств, зміни та транспарентності системи управління ними, аудиту, публічної звітності, зміни менеджменту тощо. Причому виконання цього пункту буде відслідковуватися дуже серйозно — для цього в програмі передбачено спеціальні "маяки".

Доля найбільшого в Україні держпідприємства — НАК "Нафтогаз України" — виписана в окремому розділі програми. Зовнішні донори категорично наполягають на впровадженні в Україні Третього енергопакета ЄС (пакет реформ у сфері газу та електроенергії, затверджений у Євросоюзі 2009 р.). Також передбачається приватизація газового монополіста після поділу його на окремі функціональні структури (у сфері видобутку, транспортування, розподілу і т.ін.).

При цьому дефіцит НАКу, який становив торік 5,4% ВВП, має бути вже 2016 р. зведений до нуля.

Дефіцит сектора держуправління загалом, який становив, за підрахунками МВФ, понад 10% ВВП 2014-го, повинен уже нинішнього року, як офіційно заявила міністр фінансів України Наталія Яресько, знизитися до рівня не більш як 4,6% (2016-го — 1,5%).

За інформацією джерел DT.UA секвестр нинішнього держбюджету неминучий - його сума повинна скласти 66 млрд грн .

Як раніше повідомлялося, Україна та МВФ домовилися про новий кредит у $ 17,5 млрд.

Детальніше читайте у статті Юрія Сколотяного Злидарські напіврадощі у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

 

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...