МВФ вимагає скасувати мораторій на стягнення банками заставного майна

25 серпня 2014 в 09:49

В оновленому меморандумі України та Фонду з'явився ще один "структурний маяк", присвячений роботі банківської системи.

ipoteka, ипотека, квартира, недвижимость,
Андрій Товстиженко, DT.UA

Уряд України зобов'язався внести зміни до нещодавно прийнятого закону про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів. Зокрема, МВФ вимагав скасувати мораторій на стягнення банками заставного майна. Разом з тим, повинні також бути прийняті зміни, покликані одночасно і посилити позиції банків, і захистити постраждалих власників валютної іпотеки.

Про це йдеться в затвердженому Кабміном проекті "Листа про наміри уряду і Національного банку україни до Міжнародного валютного фонду" та проект оновленого меморандуму, який Україна направить на засідання ради директорів МВФ 29 серпня. Текст документів є в розпорядженні ZN.UA.

Згідно з домовленостями Києва з Фондом, парламент має скасувати мораторій на стягнення заставного майна. А Кабмін, натомість, - до кінця вересня підготувати і провести через ВР зміни до нещодавно прийнятий закон про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів: так, щоб захистити постраждалих власників іпотеки у валюті, але одночасно і посилити позиції банків у питанні стягнення заставного майна.

У Фонді вважають, що право на реструктуризацію повинні мати ті українські громадяни, що живуть в об'єктах нерухомості, відданих у заставу; чия сума залишився до погашення кредиту на кінець грудня 2013 року не перевищувала 1 млн гривень, і які можуть довести, що дійсно мають фінансові труднощі, а не просто ухиляються від сплати кредиту під надуманим приводом.

Подробиці читайте в статті Дар'ї Довган "Довга дорога до траншу" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...