МВФ підтримав революційні ініціативи податкової

9 лютого 2013 в 14:33

Експерти Фонду підтримують останні ідеї Міндоходів, зокрема, про введення трансфертного ціноутворення, ревізії податкових пільг, а також ратифікації нової угоди з Кіпром з оподаткування доходів.

nalog_kalculator_DSC1970.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Експерти місії Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка з кінця лютого працює в Києві, підтримують останні основні ініціативи Міністерства доходів і зборів України. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів глава Міндоходів Олександр Клименко.

За його словами, експертів місії МВФ у першу чергу цікавили три основні питання. "Місію цікавили конкретні заходи, які можливо реалізувати в найближчі півтора роки, - з поліпшення бізнес-клімату при збереженні динаміки бюджетних надходжень", - розповів він.

"По-перше, подальша робота за прийняття та імплементацію норм закону про трансферне ціноутворення... Місія відзначила ухвалення цього закону як один з пріоритетних і потенційно найбільш результативних кроків щодо збереження динаміки надходжень у держскарбницю з урахуванням інтересів бізнесу. Особливо це важливо в контексті того, що практично кожен його рядок і стаття були обговорені і узгоджені з представниками як експертного середовища, так і бізнесу, зокрема, великого системотворчого", - повідомив Клименко.

За словами глави Міндоходів, завдяки цьому закону в країну будуть перенаправлені "мільярди гривень бюджетних грошей, які осідали на рахунках в іноземних банках або поповнювали держскарбницю інших держав". "Ми очікуємо, що повноцінна робота в форматі цього закону принесе бюджету держави вже в перший рік 0,5 млрд грн додаткових надходжень, а в наступні роки приріст складе 1 млрд грн щороку", - повідомив Клименко.

Такою ініціативою, яка "була підтримана і позитивно оцінена експертами МВФ", став намір провести інвентаризацію податкових преференцій (пільг і дотацій).

"На сьогоднішній день у фінансовому блоці країни є комплексне розуміння процесу перегляду наданих пільг у різних галузях господарювання... Ми заручилися підтримкою МВФ і домовилися, що в рамках роботи місії технічної допомоги фонду можлива плідна співпраця з формування чіткої програми інвентаризації даних пільг", - розповів глава фіскального відомства.

- Уряд скасує більше половини пільг з ПДВ і податку на прибуток

Ще один важливий пункт, який цікавив експертів МВФ, - це ратифікація угоди з Кіпром. За словами Клименка, цю угоду уряд і, зокрема, Міндоходів розглядають "як додатковий ресурс для збереження і збільшення балансу бюджету".

"При застосуванні норм нової конвенції при аналогічних виплатах доходів на Кіпр держбюджет додатково може отримати за рік майже 1 млрд грн... Треба сказати, що експерти МВФ поставилися до цієї ініціативи з великим ентузіазмом, підтримуючи її. Вони вже давно відстежують цей процес", - розповів міністр доходів і зборів.

Повний текст інтерв'ю Юрія Сколотяного з главою Міндоходів Олександром читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Украиа".

Читайте також:

МВФ похвалив НБУ "за цінову стабільність"

У МВФ заявили, що українській владі не варто чекати легкого успіху в переговорах

У співпраці з МВФ програма дій більш важлива, ніж гроші, - екс-чиновник НБУ


Думки експертів:

Для отримання кредиту МВФ Україні доведеться скоротити бюджетні витрати

МВФ вимагає скорочення дефіциту Пенсійного фонду

МВФ міг би погодитися на реальний дефіцит бюджету на рівні 5%, але за однієї умови

МВФ піде на поступки і погодиться на поетапне підвищення ціни на газ

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...