МВФ може відмовитися від допомоги Україні в разі ескалації конфлікту в Донбасі - Bloomberg

26 лютого 2015 в 07:34

Якщо бойовикам вдасться завоювати нові території, міжнародний кредитор може передумати і не надати Україні фінансову допомогу.

МВФ
МВФ може поміняти свою позицію в тому випадку, якщо Київ вступить у відкриту конфронтацію з Москвою

Міжнародний валютний фонд (МВФ) може не затвердити програму фінансової допомоги Києву в розмірі $ 17,5 млрд.

Джерела, знайомі з ситуацією, повідомили агентству Bloomberg, що подібний сценарій можливий в разі ескалації конфлікту в Донбасі.

За словами одного із співрозмовників, узгодження пакета може значно завагатися в тому випадку, якщо бойовикам вдасться завоювати нові території. Він привів у приклад Маріуполь, який є "стратегічним портовим містом".

Інше джерело пояснило агентству, що МВФ може поміняти свою позицію в тому випадку, якщо Київ вступить у відкриту конфронтацію з Москвою. При цьому співрозмовник Bloomberg, що в цілому держави-члени фонду мають намір продовжити надавати допомогу Україні.

Розгляд радою директорів МВФ питання про надання нового пакету допомоги Україні призначено на 11 березня, йдеться в прес-релізі фонду, що надійшов в агентство. На думку Bloomberg, в повідомленні не міститься ніяких ознак того, що фінансова організація розглядає можливість відмовитися від програми. 12 лютого глава МВФ Крістін Лагард повідомила про попереднє погодження розрахованої на 4 роки програми кредитування України. Допомога Києву може бути розширена до млрд. Передбачається, що ,5 млрд з цієї суми виділить МВФ.

Читайте також: Рада директорів МВФ розгляне українське питання в кінці лютого - на початку березня

Повідомлялося, що МВФ та Україна уклали угоду про виділення Україні $ 17,5 млрд терміном на 4 роки, повідомила голова фонду Крістін Лагард. Нова програма передбачає "більш вигідні умови фінансування" і спирається на реалізацію ряду важливих економічних реформ.

За її словами, в цілому пакет допомоги Україні становить близько $ 40 млрд.

За матеріалами: РБК
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...