Москва пропонує Києву європейську ціну на газ із 40%-ю знижкою в обмін на СП «Газпрому» і «Нафтогазу»

22 червня 2011 в 06:55
У результаті проведених у вівторок, 21 червня, переговорів делегацій НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» про ціну на російський газ Москва вкотре запропонувала Києву знизити ціну в обмін на злиття «Нафтогазу» і «Газпрому» або на створення двостороннього СП на базі української газотранспортної системи (ГТС).

Російська сторона заявила, що за умови створення СП ціна на газ буде розраховуватися за формулою: експортна вартість мінус вартість транзиту і експортне мито. «Це означає, що ціни для українських підприємств будуть на 40% нижчими, ніж для європейських», - пояснило «Коммерсант-Украина» джерело у Міненерго.

Співрозмовник видання підкреслив, що постачання російського газу за низькими цінами для українських споживачів не суперечить вимогам МВФ і ЄС про відмову від субсидування цін на газ для споживачів. «У цьому випадку мова буде йти про постачання газу з іншої країни», - пояснив він.

За даними Міненерго, представники «Газпрому» заявили українській стороні, що вже до кінця року ціни на газ зростуть до 400 дол за тисячу кубометрів. «Нам пояснили, що це пов'язано з рекордними показниками споживання у країнах ЄС, ринок газу якого зараз на піку», - заявив співрозмовник видання.

Раніше повідомлялося, що ціна російського газу для України у третьому кварталі 2011 року прогнозується на рівні 350 дол за тисячу кубометрів, а в четвертому кварталі вона може перевищити 400 дол за тисячу кубометрів.

На початку червня глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що російська сторона не має наміру переглядати умови газових контрактів, на чому неодноразово наполягав Київ. Він також зазначив, що ціна на газ за довгостроковими європейськими контрактами у IV кварталі 2011 року складе 500 дол за тисячу кубометрів.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...