Moody's попередило про збільшені ризики банківської системи РФ

24 жовтня 2011 в 11:33
Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service змінило свій прогноз щодо банківської системи РФ зі "стабільного" ​​на "негативний".

Як йдеться у повідомленні Moody's, це відображає занепокоєння агентства з приводу того, що "слабкий стан світової економіки і волатильність фінансових ринків погіршать економічні умови в Росії та негативно вплинуть на банківський сектор". Прогноз відображає очікування Moody's щодо фундаментальних кредитних умов для банківського сектору на найближчий рік-півтора, уточнює агентство.

За оцінками експертів Moody's, через слабке відновлення світової економіки темпи зростання реального ВВП Росії сповільняться до 2,8% у 2012 р. з передбачуваних 3,8% у році поточному. Оскільки економіка РФ в основному залежить від світових цін на нафту, знижувальні ризики для попиту на нафту, що зросли, можуть значно вплинути на операційні умови для російських банків і призвести до уповільнення кредитування, підвищення процентних ставок і посилення вимог до позичальників.

У повідомленні Moody's наголошується, що російські банки мають подушку безпеки і достатній дохід, аби протистояти втратам від кредитної та інвестиційної діяльності. Агентство очікує, що відношення резервів під знецінення кредитного портфеля до сукупного кредитного портфеля підвищиться до рівня 12% до кінця 2012 р. (з рівня 9,6% у середині 2011 р.). У сукупності з негативною переоцінкою цінних паперів за ринковою вартістю це знизить рівень достатності капіталу з банківського сектору в цілому до рівня 14% до кінця 2012 р. у порівнянні з 16,7% в середині 2011 р.

Все ж Moody's вважає, що прибутковість основних операцій російських банків буде надавати підтримку їх рейтингам. Незважаючи на збільшені ризики, аналітики агентства вважають, що прибутки банків будуть забезпечувати їм надійний захист від втрат за кредитами.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...