Молочна продукція з вмістом замінників буде продаватися на окремих полицях та спеціально позначатися

30 серпня 2012 в 09:31
Прем'єр-міністр доручив Мінагроппроду до кінця серпня розробити і внести на розгляд Кабінету міністрів законопроект, який зобов'яже переробників молока вказувати на упаковках молочних продуктів напис "із замінниками молочних інгредієнтів", якщо такі замінники застосовуються, і розміщувати їх на окремих полицях і стелажах.
molokozavod_milk.jpg
ukraina-vpered.com

Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству аграрної політики до кінця серпня розробити і внести на розгляд Кабінету міністрів проект закону, який передбачатиме, що молочна продукція, виготовлена з використанням замінників, буде розміщуватися на окремих полицях і стелажах магазинів, та спеціально позначатися. Про це йдеться в повідомленні прем'єра на його офіційному сайті.

Зокрема, переробники молока будуть зобов'язані розміщувати на упаковках молочних продуктів, вироблених з додаванням замінників молочних інгредієнтів, відповідний напис. Використання в назві таких продуктів, похідних від традиційних назв - "сирок", "сметанка" тощо пропонується заборонити.

"Такий закон у першу чергу захистить права споживачів: дозволить їм легко відрізняти натуральні молочні вироби від продуктів, виготовлених з використанням замінників, а роздрібні ціни на них будуть знижені. Крім того, закон підтримає сумлінних вітчизняних виробників і переробників молока", - підкреслив прем'єр.

Окрім того, глава Кабміну назвав неприпустимою ситуацію, коли в цілому ряді областей молоко у населення закуповується за ціною 1,6-1,8 грн / літр. Тому за ініціативою прем'єр-міністра, уряд встановив мінімально допустимий рівень закупівельної вартості молока на рівні 2,2 грн / літр, без урахування ПДВ.

"До 70% молока у країні виробляються приватними сільгоспвиробниками, яких необхідно захистити від різних спекулянтів, що закуповують молоко за штучно заниженими цінами", - заявив Азаров.

Нагадаємо, на початку червня Верховна Рада встановила, що молоко і молочні продукти є об'єктами державного цінового регулювання. Закон, зокрема, забороняє вищепереліченим суб'єктам підприємницької діяльності здійснювати закупівлю молока та молочних продуктів у постачальників без підписаних у письмовій формі договорів купівлі-продажу такої продукції.

Читайте також:

У Києві встановлять автомати, що продають свіже молоко

Українці споживають майже у три рази менше річної норми молока

Експеримент з «молочними» дотаціями ще більше ускладнив ситуацію в галузі

Новий механізм дотацій призвів до нетипового зниження закупівельних цін на молоко

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , РБК-Україна ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...