Молдова купить в України газ, якщо виникнуть труднощі з «Газпромом»

19 січня 2012 в 18:29
Україна продасть Молдові природний газ у разі виникнення в останньої проблем з підписанням нових контрактів з «Газпромом». Газ України планує поставляти з власних запасів.
gaz_gas_33.jpg
naftogaz.com

Молдова домовилася з Україною про закупівлю у неї природного газу в разі проблем з підписанням нового контракту про постачання з ВАТ «Газпром». За словами в. о. президента Молдови, голови парламенту Маріана Лупу, відповідна домовленість була досягнута в ході його зустрічі в Києві з президентом України Віктором Януковичем.

М.Лупу підкреслив, що, згідно з домовленостями, Україна, у разі необхідності, буде поставляти Молдові природний газ з власних запасів «за прийнятними цінами».

М.Лупу відзначив, що Молдові необхідно бути впевненою в тому, що в разі виникнення складної ситуації, вона буде мати альтернативне джерело поставок газу.

Кишинів і Москва не підписали нову угоди на поставки газу в республіку, а продовжили до кінця I кварталу 2012 року контракт, термін дії якого завершувався 31 грудня 2011 року. Наразі Молдова закуповує весь газ у Росії у ВАТ «Газпром», що має контрольний пакет акцій (50%) АТ «Молдовагаз».

За даними джерел ZN.UA, українська сторона - залежно від майбутніх домовленостей з «Газпромом» - розглядає кілька варіантів за обсягом імпорту російського газу в 2012 році. Так, розглядаються варіанти закупівлі 26, 27 і 33 млрд кубометрів російського газу.

Нагадаємо, на завтрашньому засіданні Ради національної безпеки і оборони (РНБО) планується затвердити документи, пов'язані з поставками газу в Україну, серед іншого, можливо, газові директиви.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...