Топ Новини

Могильов і Лавринович проти ЄДАПС: Кабмін чинить опір прийняттю закону про "біозагранпаспорти"

6 липня 2011 в 13:16
На сьогоднішньому засіданні члени уряду вирішили докласти зусиль для недопущення прийняття у другому читанні законопроекту №8507 "про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України", який передбачає введення в обіг біометричних закордонних паспортів для громадян України.

Відповідне питання підняли на засіданні Кабміну міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов і міністр юстиції Олександр Лавринович, повідомляють джерела ZN.UA.

Їхній основний аргумент полягає в тому, що зазначений законопроект, прийнятий вчора Верховною Радою у першому читанні, передбачає можливість збору біометричних даних та виготовлення нових закордонних паспортів приватними компаніями. Не можна довірити збір біометричної інформації, зокрема, відбитків пальців громадян України та виготовлення таких документів приватним компаніям, вважають міністри.

Зазначимо, що разом із зазначеним законопроектом 8507, розробленим депутатами Коновалюком, Зарубінським, Мойсиком, Бережною і Буджераком, депутати вчора заслухали інформацію про альтернативний урядовий проект 8507-1, проте зняли його з розгляду.

Як повідомлялося, почати випуск бланків паспортів з біометричними елементами технічно готовий консорціум ЄДАПС, який виробляв захищені елементи нинішніх закордонних паспортів. У той же час, як відзначають експерти, "якщо ґрунтуватися на практиці інших країн, то паспорти слід було б виробляти держкомпаніям, без допуску приватного капіталу. ЄДАПС - це яскравий приклад участі приватного капіталу". Зокрема, у експертів викликає питання вартість біометричного паспорта, виготовленого за участю ЄДАПС.

На початку лютого цього року уряд вирішив відмовитися від послуг консорціуму ЄДАПС і відновити державний контроль над виробництвом захисних знаків і документів суворої звітності.

Зі свого боку народний депутат від Партії регіонів Василь Грицак, який заперечує свою причетність до консорціуму ЄДАПС і просить називати його «депутатом, що підтримує технології, що використовуються ЄДАПС», підтвердив інформацію про те, що зараз ведеться боротьба за право виробництва біометричних паспортів. За його словами, у даний час лобіюється схема створення нового підприємства, яке буде виготовляти бланки самостійно. «Мова йде про закупівлю устаткування на суму 150 млн євро», - уточнив він.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...