Топ Новини

Міністри фінансів G7 домовилися про координацію зусиль зі стабілізації фінансових ринків

8 серпня 2011 в 07:03
Голови мінфінів і емісійних банків «великої сімки» домовилися координувати зусилля зі стабілізації фінансових ринків. ЄЦБ продовжить купівлю єврооблігацій. Однак все це поки не заспокоїло світові біржі.

У зв'язку з різким зниженням курсів акцій на біржах по всьому світу сім провідних індустріальних держав мають намір при необхідності здійснювати координовані інтервенції на фінансових ринках, щоб забезпечити стабільність і зростання економіки. Такої домовленості досягли міністри фінансів і керівники емісійних банків країн "великої сімки» під час телефонної конференції, що пройшла у ніч на понеділок, 8 серпня.

Учасники наради домовилися дбати про збереження ліквідності ринків, запобігання екстремальним коливанням обмінних курсів валют, заявив журналістам міністр фінансів Японії Йосіхіко Нода. З цією метою країни «великої сімки» мають намір у найближчі тижні підтримувати тісні контакти між собою.

ЄЦБ буде скуповувати держоблігації країн єврозони

Тим часом Центральний європейський банк оголосив про намір продовжити
купівлю  держоблігацій держав зони євро, що зазнають фінансоих труднощів. Відповідна програма «буде активно втілюватися в життя», повідомив журналістам у ніч на понеділок після відеоконференції, проведеної Радою керуючих ЄЦБ, її голова Жан-Клод Тріше.

При цьому країн, держоблігації яких передбачається скуповувати на вторинному ринку, названо не було. У той же час у заяві ЄЦБ особливо підкреслюються зусилля Італії та Іспанії щодо консолідації їх держбюджетів.

Падіння біржових курсів продовжилося

Незважаючи на вжиті «великою сімкою» і Європейським центробанком зусилля із заспокоєння фінансових ринків, провідні біржі почали новий торговельний тиждень з чергового падіння котирувань. Зокрема, індекс Nikkei у Токіо після відкриття знизився на 2,2%, на стільки ж опустився й індекс на південнокорейській біржі у Сеулі. А на біржі у Сянгані втрати склали майже 4%.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...