Топ Новини

Мінфін "забракував" скасування мит на експорт зерна

31 серпня 2011 в 07:55
Уряд виявився не готовим скасувати мита на експорт зерна, через які Україна зараз втрачає позиції на світовому ринку. Зокрема, проект рішення було заблоковано Мінфіном - у відомстві посилаються на домовленості з МВФ, у рамках яких державі небажано відмовлятися від такої статті доходів бюджету.
zerno_008.jpg
mriya.net

За словами міністра аграрної політики і продовольства Миколи Присяжнюка, швидше за все,  дія мит на експорт зерна збережеться до кінця року.

"У нас є ще тиждень на переговори з Мінфіном та Мінекономіки, але думаю, до кінця цього року нічого не зміниться", - сказав міністр газеті
«Комерсантъ-Украина».

За словами високопоставленого джерела у Мінагрополітики, саме Мінфін не підтримав ідею скасування мит. За підрахунками міністерства, при прогнозі виробництва зерна у 50 млн т і експорті 24 млн т надходження до бюджету у 2011/12 маркетинговому році можуть скласти більше 4 млрд грн.

Разом з тим у Мінагрополітики розраховують підтримати експортерів і фермерів в інший спосіб. "Ми хочемо компенсувати мито за рахунок зниження тарифів на логістику", - повідомило джерело у міністерстві.

Учасники ринку підтримують ці ініціативи. "Витрати на логістику складають 15% вартості зерна. Приміром, зниження вартості доставки зерна з елеватора до порту хоча б на 20%, а також скасування оплати сертифіката ГМО дозволили б компенсувати втрати, зумовлені дією мит", - говорить гендиректор зернотрейдерської компанії "Волари "Юрій Гордейчук.

Але таке рішення може призвести до зниження прибутку "Укрзалізниці", в якій і так найнижчі тарифи на вантажоперевезення у СНД (встановленням тарифів займається виключно Мінінфраструктури). Разом з тим, за оцінками експертів, перевезення зерна займають всього 10% від загальної кількості вантажних перевезень УЗ.

Нагадаємо, що мита на експорт зернових були запроваджені з 1 липня 2011 року: на пшеницю у розмірі 9% від контрактної ціни (але не менше 17 євро / т), кукурудзу - 12% (не менше 20 євро / т), ячмінь - 14 % (не менше 23 євро / т). Держава побоювалося, що через занадто високі ціни у світі, з країни буде вивезено значну частину зерна. В результаті експорт з України практично припинився - у липні було зафіксовано падіння експорту зерна у 5 разів.

Зернотрейдери пояснюють, що не можуть конкурувати з російськими компаніями, оскільки їх зерно мінімум на $ 30 / т дешевше за українське.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...