Топ Новини

Мінфін запропонував підвищити ставки акцизу на розмір віртуальної інфляції

8 квітня 2013 в 18:21

Незважаючи на відсутність офіційної інфляції ставки акцизів все одно підвищать до рівня урядового прогнозу зростання цін.

grivna grivni dengi-006.JPG
Акцизи підвищать
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міністерство фінансів у межах передбаченої Податковим кодексом щорічної процедури індексації акцизів, пропонує підвищити їх на прогнозний рівень інфляції та зростання цін виробників промислової продукції в 2013 році, або відповідно на 4,8% і 5,5%.

"Ставки акцизного податку, збору за першу реєстрацію транспортного засобу, екологічного податку, податку за земельні ділянки, нормативна грошова оцінка яких не проведена, та збору за користування радіочастотним ресурсом України з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін в 2013 році збільшено на 4,8%", - говориться в законопроекті, розміщеному на сайті Мінфіну.

"Ставки плати за користування надрами, збору за спеціальне використання води та збору за спеціальне використання лісових ресурсів з урахуванням індексу цін виробників промислової продукції в 2013 році збільшено на 5,5%", - додає Мінфін.

Крім того Мінфін ініціює повну відмову від іноземної валюти на користь гривні при встановленні ставок акцизів і зборів, зокрема, для акцизів на нафтопродукти.

У разі ухвалення закон почне діяти з початку 2014 року.

Як повідомлялося, в листопаді минулого року Верховна Рада ухвалила аналогічний закон, підвищивши ставки на прогнозні рівні зростання цін на 2012 року, або на 7,9% і 9,4%. Однак фактично за підсумками минулого року було зафіксовано дефляцію 0,2%, а ціни виробників виросли всього на 0,3%.

Схожа ситуація поки спостерігається і в поточному році: за перший квартал споживчі ціни зросли лише на 0,1%, ціни виробників - на 0,9%.

Читайте також:

Рада індексувала ставки акцизів і зборів на рівень неіснуючої інфляції

З 1 травня алкоголь і сигарети знову подорожчають

В Україні можуть подорожчати сигарети і алкоголь: Міндоходів запропонував нові акцизні марки

Сигарети з 1 січня знову подорожчають - Рада підвищила акцизи

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...