МЕРТ скасує санкції проти частини імпортерів скрапленого газу, але СБУ справи не закрила

Доповнено
Поділитися
МЕРТ скасує санкції проти частини імпортерів скрапленого газу, але СБУ справи не закрила МЕРТ дозволив компаніям торгувати скрапленим газом.
Причетність імпортерів скрапленого газу та їх контрагентів до нанесення шкоди інтересам України не доведена.

Служба безпеки України зняла претензії до 15 імпортерів скрапленого газу та їх контрагентів, Міністерство економічного розвитку і торгівлі скасує санкції по відношенню до них, повідомила прес-служба МЕРТ.

"23 лютого СБУ повідомила МЕРТ, що первинні дані про правопорушення, які здійснюють імпортери та їх контрагенти, доведені частково, а причетність суб'єктів господарювання до нанесення шкоди інтересам України не доведена. На підставі цієї інформації СБУ МЕРТ пропонує скасувати дію спеціальних санкцій відносно 15 імпортерів пально-мастильних матеріалів та їх контрагентів", - йдеться в повідомленні.

Таким чином, МЕРТ скасує санкції наступним імпортерам паливно-мастильних матеріалів: "НП-Трейдинг", "Нафтопродукт-Трейдинг", "Віолана-ТЕК", "Сістемс Логістік Менеджмент", "Галлон-Груп", "СВГ Плюс", "Євростандарт Автогаз", "Надія", "Олан", "Род-Ник", "West Trading&Marketing Oil, Corp", "Restimpex System, LLP", "Tarone Trade LLP", "Ameralda Trading Limited", "Danier Holdings LLP".

У той же час під санкціями залишаються резиденти "Пропан трейд", "Газтрон трейд", "Паралель", "Укрпетролпостач", "Укргазпетроліум", "РВК плюс" і нерезиденти Emirets FZE, Exposoft Trade і Luxoil Import. У їх відношенні СБУ продовжує вести кримінальні справи.

Нагадаємо, що 20 лютого СБУ розблокувала раніше затримані партії зрідженого газу. При цьому СБУ направила відповідний лист до Енергетичної митниці, яка, в свою чергу, почала випускати у вільний обіг вантажі.

Раніше також повідомлялося, що перші цистерни були заблоковані ще 16 листопада 2016 року. Ситуація загострилася в лютому з введенням МЕРТ санкцій проти 25 українських трейдерів нафтопродуктів, а також забороною "Укрзалізниці" регіональним підрозділам на експлуатацію вагона-цистерни, навантаженого скрапленим газом.

В 2016 році частка нелегальних продажів зрідженого газу у Києві досягла 70% ринку. Із-за дорожнечі бензину споживання скрапленого газу в Україні за 2016 рік зросло на 30%.

Детальніше про ринок зрідженого газу в Україні читайте в матеріалі Артема Куюна "Скраплений газ: бар'єрам всупереч"в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі