Куплений Курченком Одеський НПЗ "урочисто" запустять в роботу 29 березня 6

18 березня 2013 в 16:40

У той же час міністр енергетики Едуард ставицький не уточнив можливих маршрутів постачання нафти на завод.

Одеський нафтопереробний завод (НПЗ) планує відновити роботу 29 березня 2013 року. Про це повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький на прес-конференції в Києві у понеділок, 18 березня.

"29 березня буде урочисте відновлення роботи Одеського НПЗ", - сказав він

У той же час міністр не уточнив можливих маршрутів постачання нафти на завод.

"У нас є технічні можливості постачати нафту морським шляхом на це підприємство, а також шляхом сухопутних транспортних коридорів. Зараз відпрацьовується контрактна складова власниками щодо оптимальної системи завантаження сирою нафтою для подальшої переробки", - сказав Ставицький.

Міністр енергетики також повідомив, що українська влада веде переговори з новим власником Лисичанського НПЗ про відновлення роботи підприємства. За його словами, на квітень заплановано кілька раундів переговорів із "Роснафтою". Він також висловив надію, що в результаті відповідних переговорів НПЗ буде запущений влітку 2013 року.

Оператор нафтотранспортної системи України ВАТ "Укртранснафта" раніше заявив про готовність забезпечити транспортування сировини на Одеський НПЗ через морський нафтовий термінал (МНТ) "Південний".

Між тим, за даними галузевих експертів, постачання нафти через МНТ "Південний" робить її переробку на Одеському НПЗ невигідною.

Як повідомлялося, на початку березня поточного року НК "ЛУКОЙЛ" і група ВЕТЕК ("Східно-Європейська паливно-енергетична компанія", створена на заміну "Газ Україна") підписали угоду про купівлі-продажу 99,6% акцій ВАТ "ЛУКОЙЛ-Одеський НПЗ". Очікується, що угода буде закрита до 1 червня 2013 року після виконання сторонами низки попередніх умов.

Раніше кілька джерел повідомили DT.UA, що власник ВЕТЕКа Сергій Курченко забезпечив відшкодування з бюджету близько 200 млн грн багаторічної заборгованості з ПДВ перед заводом, що відкрило шлях до угоди. Повідомлялося, що "Газ Україна" у лютому провела технічний і юридичний аудит на підприємстві. Джерело оцінило угоду в 200 млн доларів.

ДК "Газ Україна" восени 2012 року боролася за покупку Лисичанського НПЗ (ВАТ "ЛИНИК", Луганська обл.), однак ТНК-ВР, що володіє заводом, вирішила почекати з продажем активу, бо знаходиться в стадії поглинання "Роснафтою".

Проектна потужність Одеського НПЗ з переробки сировини становить 2,8 млн тонн на рік. Завод був зупинений в жовтні 2010 року у зв'язку з економічною ситуацією, що склалася на ринку нафтопродуктів України, а також зі зміною схеми постачань нафти. Керівництво "ЛУКОЙЛа" неодноразово обговорювало з українським урядом питання зняття технічних перешкод для запуску Одеського НПЗ.

Як писало DT.UA, зробити НПЗ прибутковим можуть тільки масштабні інвестиції - не менше $ 500 млн дол., на освоєння яких знадобиться мінімум п'ять років. Не виключено, що новий власник розраховує на державну підтримку, і тут дуже симптоматично поновилися розмови про необхідність введення мита на імпорт нафтопродуктів, зокрема білоруського виробництва. Невідомо, чи доклав до цього руку новий власник Одеського НПЗ, але не викликає сумнівів, що таку ініціативу він буде щиро підтримувати.

Крім того, за даними джерел DT.UA в Адміністрації президента, на даний момент розглядається відмова від схеми контрабанди нафтопродуктів через систему митних ліцензійних складів на користь варіанти використання Одеського НПЗ.

"Тут можна обійтися без будь-якої схеми, завод просто отримає певну суму з бюджету у рамках чергової державної програми чи буде призначений ексклюзивним постачальником нафтопродуктів для держкомпаній і підприємств бюджетної сфери", - вважає джерело.

Читайте також:

Одеська інтрига

"ЛУКОЙЛ" продав Одеський НПЗ власнику "Газ Україна"

В уряді міркують про заміну тіньових схем постачань палива

У забороні імпорту білоруських нафтопродуктів зацікавлені кілька "замовників", - Ковальчук

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
6 коментарів
  • киянка 22 марта, 09:46 А мудрість говорить через слова Т.Г.Шевченка: "І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь", Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • киянка 20 марта, 15:30 Вся цивілізація Європи була вибудована на пошані до жінки. Жінка - Матір Христа, жінка - яка прислуговує в земному місіонерському служінні Христа, а жінки, які згадуються в Святому Письмі - Євангелія (передивіться картини того періоду). А якщо взяти українське бароко - підіть в Національний музей, подивіться виставку - і ви побачите, що жінки грали важливу роль у розвитку культури України. А літературні твори 19 століття та й поч. 20 ст.! А те, що Бога не має - теж фанатизм, тільки з протилежної сторони. Про чистоту стосунків між жінкою та чоловіком правильно сказано.Фанатизм тут недоцільно. Душа у людини (що казах, що українець) одна від Бога дається. Культури - різні. Українцям не зрозуміти казахів по їх культурі. Але казахський народ, в основній масі, дружелюбний. В казахському середовищі дуже сильні коріння рода. Те, як написано коментар на статтю, я не знайшла би такого казаха, який би ось так свого(ю) гостю навідмаш вдарив. Колись прийшлося бути гостею в казахській сім'ї - на стіл поставили смачний бешбармак (свіже м'ясо барашки з домашнею локшиною). солодощі різні, чай - великий самовар. Але за стіл сіли тільки чоловіки, а жінки - зась. Зараз може, європеїзовані молоді казахи роблять інакше, але коріння, думаю, залишились сильні. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...