Топ Новини

Кубинська влада дозволила з 2012 року відкривати у країні приватний бізнес

27 грудня 2011 в 09:51
На Кубі з 1 січня 2012 року набувають чинності зміни в рамках ринкової реформи, згідно з якими приватному сектору буде відкрито доступ до сфери роздрібних послуг, передає Reuters.
Cuba-Map_fuelfix.com.jpg
fuelfix.com

З цього моменту теслі, слюсарі, фотографи і годинні майстри отримають можливість реєструвати приватні підприємства і працювати на себе, самостійно встановлюючи графік роботи та ціни.

Кубинська влада виконує програму лібералізації економіки, спрямовану на подолання застою і стимулювання зростання шляхом зниження ролі держави в економіці і заохочення приватної ініціативи. У 2016 році уряд Рауля Кастро має намір перевести 35-40% працюючого населення у приватний сектор.

Після кубинської революції 1959 року за рішенням Фіделя Кастро всі підприємства на острові було націоналізовано. Однак його наступник і молодший брат Р.Кастро, який прийшов до влади у 2008 році, відкрито назвав подібний крок помилковим.

На його думку, в ім'я порятунку соціалістичної системи підхід до економіки на Кубі має бути повністю переглянуто. У 2011 році влада запропонувала більше 300 проектів реформ для порятунку застійної кубинської економіки. У центрі уваги опинився недержавний сектор, який швидко розвивається, у тому числі такі галузі, як фермерське господарство та роздрібна торгівля.

Окрім того, влада має намір зняти деякі заборони на купівлю-продаж приватної власності, надати менш централізованого характеру збору доходів, а також гарантувати держпідприємствам більшу незалежність від міністерств у питаннях прийняття бізнес-рішень та управління коштами.

 

За матеріалами:
Теги світ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...