Топ Новини

Крістін Лагард лякає світ другою Великою депресією

23 січня 2012 в 15:12
Глава МВФ закликає ЄС до негайних дій для уникнення повторення Великої депресії.
lagarde-7.jpg
flikr.com

Світова економіка може "повторити досвід 1930-х років", якщо Європа не впорається з борговою кризою, а провідні економіки світу - США і Китай, не виконають свої завдання з підтримки економічного зростання.

Таку думку висловила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард напередодні Всесвітнього економічного форуму в Давосі, який почнеться в середу, і саміту голів держав Євросоюзу 30 січня.

К.Лагард закликала європейських лідерів вжити заходів з підтримки економічного зростання, поглиблення інтеграції в єврозоні та створення додаткових бар'єрів на шляху розповсюдження кризи. "Фальстартам і напівзаходам, які були поширені в минулому році, слід покласти край", - сказала вона.

"Нам слід розуміти, що даний момент є визначальним, - цитує текст виступу Лагард на заході Німецької ради з міжнародних відносин MarketWatch. - Мова йде не про порятунок якоїсь однієї країни або регіону, а про порятунок всього світу від порочного кола економічного спаду, про необхідність уникнути повторення досвіду 1930-х років, коли бездіяльність, ізольованість і жорсткі ідеологічні позиції призвели до колапсу світового попиту".

Мабуть, говорячи про "досвід 1930-х", Лагард мала на увазі Велику депресію, що почалася в 1929 році і тривала до кінця Другої світової війни.

К.Лагард попередила, що МВФ перегляне прогнози світового зростання на 2012 рік з пониженням. Нові оцінки будуть оприлюднені 24 січня.

Для забезпечення економічного зростання в Європі глава МВФ, яка раніше очолювала фінансове відомство Франції, вважає за необхідне подальше пом'якшення грошово-кредитної політики в єврозоні, яке також допоможе уникнути надмірного уповільнення інфляції в наступному році.

Програми бюджетної економії, що реалізуються по всій Європі, посилюють ризики рецесії, тому тим країнам, які можуть дозволити собі не поспішати з бюджетними реформами, слід замислитися про темпи їх реалізації, заявила Лагард. До числа таких країн належить у першу чергу Німеччина - найбільша економіка єврозони.

Бюджетна інтеграція, на думку Лагард, є одним з найбільш значущих останніх починань в єврозоні.

"Нерозумно, щоб 17 повністю незалежних бюджетних систем розвивалися в рамках єдиної грошово-кредитної політики", - вважає директор-розпорядник МВФ. Зокрема, вона відзначила необхідність формування інструментів, які дозволять розділити бюджетні ризики всіма 17 країнами єврозони. Йдеться зокрема про створення єдиних облігацій єврозони або спецфонду викупу держоблігацій. 

Читайте також:

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...