Кредитним ставкам прогнозують зниження на початку наступного року

28 листопада 2012 в 16:37
Поступового зниження кредитних ставок «хоча б до рівня нижче 20%» можна очікувати у разі, якщо НБУ відійде від режиму жорсткої прив'язки обмінного курсу.
dengi_kreditki_creditki__portmone.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

У першій половині наступного року вартість кредитів в Україні зменшиться.

Таку думку в коментарях ZN.UA висловив керівник проектів українського представництва консалтингової компанії zeb/Тарас Тищенко.

«На даний момент високі ставки обумовлені в т.ч. накопиченням ліквідності гравцями споживчого кредитування перед новорічним сплеском кредитної активності. Цей чинник перестане діяти вже на самому початку 2013 року», - зазначив експерт.

У той же час Т. Тищенко звернув увагу, що високий рівень кредитних ставок на ринку обумовлений також очікуваннями післявиборчої девальвації. І цей фактор буде продовжувати діяти, поки курс долара не досягне рівноважного або поки тиск на курс не буде нейтралізовано. Тому хоча ставки і знизяться, вони будуть залишатися досить високими.

Директор департаменту проблемних кредитів корпоративного бізнесу банку «Надра» Анатолій Дробязко також вважає, що в 2013 році кредитні ставки будуть зменшуватися, але переважно завдяки здешевленню депозитів. «Окрім того, уряд розробив декілька програм, що стосуються компенсації процентних ставок аграріям, іпотечним позичальникам тощо», - нагадує експерт.

На думку начальника відділу аналізу і досліджень "Райффайзен Банку Аваль" Дмитра Сологуба, поступового зниження кредитних ставок «хоча б до рівня нижче 20%» можна очікувати у разі, якщо НБУ відійде від режиму жорсткої прив'язки обмінного курсу.

При цьому керівник аналітичного департаменту ІГ "ТАСК" Андрій Шевчишин зазначає, що вирівнювання ставок за кредитами комерційних банків і ставок за держпрограмами навряд чи відбудеться на ринку в наступному році, оскільки «банки не готові брати на себе ризики».

Читайте також:

Нацбанк не влаштовує поточна динаміка кредитування

Українці заборгували банкам майже 190 мільярдів гривень

Колектори хочуть легалізувати свій бізнес і навіть готові обмежити свої можливості

Українці швидше будуть шукати гроші у родичів і друзів, ніж візьмуть кредит у банку — опитування

Обмеження готівкових розрахунків призведе до зростання кредитування

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...