Топ Новини

Країни ЄС підписали «бюджетний пакт»

2 березня 2012 в 09:52
Лідери країн Євросоюзу підписали податково-бюджетну угоду, яка передбачає посилення контролю за витрачанням бюджетних коштів та обсягами держборгу.
greece_eurosouz_5809129754_d9d4e07844_b.jpg
flickr.com

Керівники країн ЄС, які беруть участь у саміті Європейського союзу у Брюсселі, підписали «Договір про стабільність, координацію і управління в економічному і валютному союзі».

Підписи під так званим бюджетним пактом поставили голови держав і урядів 25 країн. Британія і Чехія відмовилися брати участь в цьому договорі.

«Підписання договору не тільки державами-членами єврозони, а 25 з нинішніх 27 держав-членів ЄС - це дуже важлива політична заява про те, що євро - валюта всього союзу. Не валюта декількох країн, а валюта Європейського союзу», - заявив на церемонії голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.

У четвер голова Європейського парламенту Мартін Шульц критикував договір за його однобічність. «Не можна задовольнятися одним скороченням бюджету. Потрібно також ставити цілі і пропонувати стратегію інвестицій, тому що в іншому випадку ми не створимо ані економічного зростання, ані зайнятості», - заявив глава Європарламенту.

У той же час, голова Євроради Херман ван Ромпей і голова Європейської комісії Баррозу стверджували на своїй прес-конференції після першого дня саміту у четвер, що обговорення економічного розділу зустрічі було перейнято ідеєю комбінування бюджетної дисципліни та стимулювання економічного зростання та зайнятості. І у вступній промові до підписання ван Ромпей також заявив про «поєднання відповідальності з солідарністю».

Договір мав пройти ратифікацію у національних парламентах і в Європарламенті.

Нагадаємо, проект нового союзу бюджетної стабільності був розроблений на саміті ЄС 9 грудня 2011 року. Угода передбачає введення санкцій проти країн, де дефіцит бюджету буде перевищувати 3%, і визначає первинний дефіцит на рівні 0,5%.

Також договір передбачає юридичну відповідальність європейських держав за невиконання програми проведення узгодженої податкової та бюджетної політики, що буде відображено на законодавчому рівні через поправки до існуючих європейських конвенцій.

Читайте також:

При визначенні дефіциту бюджету Кабмін «втратив» майже 22 млрд гривень

МВФ поліпшив прогноз зростання ВВП України у 2011 році, але погіршив на 2012-й

Боргова криза в Європі: Італія готується до жорсткої економії

МВФ відзначає зниження загрози кризи

Європа зробила перший крок до рецесії

Єврокомісія визнала економіки 12 країн Євросоюзу нестабільними

Президенти європейських країн запропонували не згадувати слово «криза»

За матеріалами: РБК-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...