Топ Новини

Кошти владникам Ощадбанку СРСР повертатимуть за новими правилами

11 липня 2012 в 06:11
В Україні набуває чинності закон «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України», що передбачає перереєстрацію вкладників Ощадбанку СРСР.
sberknizhka_oshadknizhka_oschadknizhka16_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

З 11 липня набуває чинності закон «Про внесення змін до закону «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України». У документі передбачено компенсацію вкладникам Ощадбанку СРСР та власникам цінних паперів через установи Ощадбанку після внесення даних про них до «Реєстру вкладників заощаджень громадян».

Також закон визначає, що компенсація громадянам здійснюється не тільки у грошовій формі за рахунок держбюджету, а й в інших формах. Так, у разі смерті спадкоємці або особи, які взяли на себе організацію похорону, можуть за пред'явленням ощадної книжки отримати в «Ощадбанку» частину проіндексованого вкладу для організації похорону. Розмір компенсації визначає Кабінет міністрів, він не може бути нижче розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

До кінця року «Ощадбанк» сподівається обслужити лише 6 млн вкладників. Ще стільком же вкладникам, які не були зареєстровані у списках в 2008 році, обіцяють видавати гроші протягом трьох років - до кінця 2015 року, коли закінчуються повноваження президента Віутора Януковича.

Нагадаємо, з 1 червня 2012 року почати виплати вкладникам радянського Ощадбанку у відділеннях «Ощадбанку». Вклади будуть відшкодовані близько 6 млн громадян, які не встигли отримати компенсацію у 2008 році. Для отримання компенсації громадяни повинні перереєструватися у відділеннях «Ощадбанку».

Читайте також:

Вклади Ощадбанку СРСР компенсують безготівково — на картки

Рада відмовилася вимагати від Росії 0-мільярдний борг за «радянськими» вкладами

Кабмін «накачає» «Ощадбанк» черговим мільярдом

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...