Топ Новини

Колишні чиновники НБУ оцінили український капітал на Кіпрі у 12-25 млрд доларів

19 березня 2013 в 17:26

Колишній заступник голови НБУ Савченко оцінив обсяг українських грошей на Кіпрі у 12-13 млрд дол. Солтис, що займав аналогічну посаду, говорить про 25 млрд.

Кипр банк
Українські багатії вивели на Кіпр від 12 до 25 млрд доларів

Якщо Кіпр введе податок на депозити, то українські багатії, які вивели гроші у кіпрську зону пільгового оподаткування, втратять сотні мільйонів доларів. Про це в ефірі "Радіо Свобода" говорили колишні заступники голови НБУ Ярослав Солтис і Олександр Савченко. На думку фінансистів, це також може мати негативні наслідки для української економіки.

"Якщо торік в Україну надійшло 3,9 мільярда доларів інвестицій з Кіпру, то, на жаль, у наступному році прийде менше принаймні на десять відсотків. Ці гроші, які прийшли в минулому році в Україну з Кіпру - це не іноземні інвестиції, це наші інвестиції", - відзначив Савченко.

Савченко і Солтис розійшлися в оцінках обсягів українських грошей, які осіли на Кіпрі. За словами Савченка, мова йде про 12-13 мільярдів доларів. Солтис вважає, що це близько 25 мільярдів доларів.

Міністри фінансів країн єврозони в понеділок, 18 березня, ввечері виступили із заявою, що тягар одноразового збору не повинні відчути дрібні вкладники. Попередньо погоджений план передбачає, що особи, які мають до 100 тисяч євро на банківських рахунках, будуть платити менше 7%. Кіпрські законодавці зосереджують увагу на депозитах з сумами понад 100 тисяч євро, з яких планують стягнути 9,9%.

Прем'єр Микола Азаров заявив, що серйозного впливу на Україну наміри влади Кіпру мати не будуть. У той же час Азаров не зміг назвати обсяг українського капіталу на Кіпрі.

Читайте також:

Азаров запевнив, що в Україні зберігати гроші надійніше, ніж на Кіпрі

Кіпр введе більш прогресивну шкалу податку на депозити

Банки Кіпру буде закрито ще два дні

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...