Китайські компанії активно порушують режим санкцій в Криму

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Китайські компанії активно порушують режим санкцій в Криму Китайські компанії заробляють у Криму
СБУ досі не завершила розслідування за фактом участі китайського судна в прокладці "енергомосту" до Криму.

Китайські компанії (в тому числі - державні) негласно заходять на окупований Кримський півострів в якості інвесторів, надаючи окупантам послуги та поставляючи до Криму новітнє промислове обладнання.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Валентина Самар. За її словами, Херсонське управління СБУ досі не завершило досудове розслідування за фактом участі китайського судна JIAN JI 3001 в прокладці т. н. енергомосту до Криму через Керченську протоку. В даному розслідуванні, як вказує автор, немає підозрюваного, а компанію Shanghai Foundation Engineering Group Co,Ltd, що володіє судном, так і не було внесено до українського санкційного списку.

"На моє запитання "чому?" один міністр значуще відповів: "Ну це ж китайці!", - вказала Самар.

За словами автора, ще одна китайська компанія – державна CNBM International, яка ще в 2013 інвестувала в сонячні проекти "Актив солар" братів Клюєвих, зараз є бенефіціаром декількох гелиокомпаній в Криму, які нещодавно отримали майже мільярдний російський підряд на виробництво електроенергії.

Третя китайська компанія, назва якої тримається у таємниці, поставила підприємству кримського "спікера"-зрадника Володимира Константинова новітнє обладнання для Шархинского кар'єру і вже завершує його монтаж.

"...Ідуть процеси. Вони, можливо, не такі швидкі, як нам хотілося б, але вже такого страху, як раніше, у них (іноземних інвесторів. - ред.) немає", - цитує Самар заяву Константинова з приводу іноземних інвестицій в Криму.

Як зазначає автор, кожен подібний інвестор працює на легітимізацію анексії Криму

"І в українській владі це розуміють, але погано те, що багато з тих, хто ухвалює рішення або впливає на процес, самі ходять в "інвесторах" окупантів. Тому, щоб до України простягнулися руки допомоги, її можновладці мусять гарненько помити свої", - підсумовує Самар.

Читайте також: В окупованому Криму ввели режим НС через зруйнованого шосе

Раніше DT.UA писало, що Кремль банкрутить свою держкомпанію "Технопромекспорт" (ТПЕ), аби через "фірму-прокладку" в обхід санкцій продати закуплені ТПЕ газові турбіни концерну Siemens на спорудження ТЕС в Криму. За його словами, таким чином російська сторона намагається "прикрити" свого європейського партнера, який продає РФ промислове обладнання в умовах діючих проти неї санкцій.

Детальніше про порушення санкційного режиму в анексованому Криму іноземними компаніями читайте в статті Валентини Самар "Підхід. Обхід. Фіксація. Як китайські та турецькі компанії порушують режим санкцій у Криму" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі