Топ Новини

Китай готовий підвищити гнучкість юаня

19 листопада 2011 в 15:28
Влада Китаю готова підвищити гнучкість юаня у валютній торгівлі. Таку заяву сьогодні зробив прем'єр Держради КНР Вень Цзябао, передає Reuters з посиланням на державне телебачення республіки.

 «Влада Китаю буде уважно стежити за валютними операціями з юанями і має намір підвищити гнучкість національної валюти», - зазначив Вень Цзябао. На думку аналітиків, заява китайського лідера свідчить про можливість розширення коридору валютних коливань національної валюти країни, що встановлюється Народним банком Китаю. В даний час добова динаміка (зміцнення і ослаблення) юаня до долара не виступає за 0,5% від центрального курсу.

Нагадаємо, що на Заході вже довгий час вважають, що курс юаня штучно занижений, що дає перевагу китайському експорту, і закликають Пекін зміцнити національну валюту. На початку вересня ц.р. влада КНР оголосила про плани зробити юань вільно конвертованою валютою до 2015 року. Наразі юань є обмежено конвертованою валютою - уряд зберігає жорсткі обмеження з валютних операцій, пов'язаних з рухом капіталу. Курс юаня контролюється китайським Центробанком і визначається в прив'язці до «кошику» валют. З метою валютного регулювання Пекін змушений продавати юані на внутрішньому ринку і акумулювати величезні валютні резерви, які в 2011 році перевищили 3 трлн дол і продовжують зростати.

Тим не менш, останнім часом Китай потроху послаблює контроль над рухом капіталу; в серпні ц.р. влада пообіцяла вирішити обраним іноземним інвесторам купувати за юані цінні папери на біржах материкового Китаю. Аналітики відзначають, що такі заходи сприяють інтернаціоналізації юаня і наближають його, хоч і повільно, до статусу міжнародної резервної валюти.

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...