Топ Новини

Кілометр дороги в Україні коштує млн, – "Укравтодор"

21 листопада 2011 в 13:42
Будівництво кілометра автодороги в Україні коштує в середньому $5 млн. Про це розповів заступник голови "Укравтодору", голова комісії з реорганізації Держслужби автомобільних доріг Євген Прусенко в ефірі Радіо "Свобода".
gorod_utro_doroga_dom.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

"Дорога першої категорії, яка має чотири смуги руху, по дві в обох напрямках, коштує орієнтовно млн доларів, тобто десь 40 млн грн. Якщо там більше штучних споруд, може бути трохи дорожча, якщо це дорога у відкритій місцевості, вона може бути дешевшою", – зазначив Є.Прусенко.

За словами заступника голови "Укравтодору", в Польщі середня вартість кілометра такої дороги становить 6-8 млн євро, у Німеччині – 9-10 млн євро.

"Головна різниця – у вартості робочої сили, тому що, наприклад, за вартістю бітуму ми вже майже зрівнялися з Європою. Техніка працює та сама, технології ті самі. Кам’яні матеріали у Європі трохи дорожчі", – сказав Є.Прусенко.

Він також спростував інформацію про те, що частина матеріалів, які закуповуються для будівництва доріг, в Україні використовуються не за призначенням.

"У нас десятки перевіряючих органів, які контролюють, щоб усе використовувалося за призначенням", – наголосив заступник голови "Укравтодору".

Як писало ZN.UA, на думку експертів, стимулювати залучення інвестицій у розвиток інфраструктури України може державно-приватне партнерство. Зокрема, це може бути механізм концесії, при якому держава, володіючи тими чи іншими активами, віддає їх приватним компаніям у тимчасове використання.

Разом з тим, як свого часу зазначав віце-премєр Борис Колесніков, концесії доріг Україні не бачити, поки зарплати в країні нижчі тис.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...