Кешбек "Купуй українське": чи отримають податкові органи доступ до карток громадян

Поділитися
Є низка причин, через які податківцям буде важко отримати доступ до інформації карток.

Податкові органи не отримають доступ до транзакцій за програмою кешбеку "Купуй українське". Адже, крім іншого, наразі немає для цього технічних можливостей. Про це пише 24tv.ua з посиланням на експертів.

«Щоб стати учасником програми кешбеку "Купуй українське", треба буде додати в Дію одну зі своїх банківських карток і надати дозвіл на перевірку транзакцій. Такий дозвіл є фактично добровільною передачею інформації про банківські операції. При цьому історії про повне відстеження Податковою службою таких транзакцій, з метою донарахування податкових зобов’язань тощо, є сумнівними. Працівники ДПС технічно не зможуть опрацювати всю інформацію та приймати якісь рішення щодо неї, враховуючи її обсяги», - вважає Олексій Волохов, юрист, партнер SLA Attorneys.

За його словами, відсоток кешбеку не перевищить 10%, проте більш реально, що він складе 5 – 6% від вартості товару.

У свою чергу Михайло Смокович, бухгалтер та експерт з ведення ФОПів, вважає, що Дія просто отримає доступ до транзакцій, аби система могла працювати.

«Податкова, як і раніше, не буде бачити всіх рухів по карті, транзакцій чи якогось загального обороту. Ця банківська таємниця для податкової не відкривається. Хоча багато розвинених країн таку практику мають і, згідно з національною стратегією доходів, її можуть також впроваджувати й в Україні протягом найближчих кількох років, але після вжиття заходів з реформування податкової та покращення сервісу платників податків», - сказав він.

Заступник голови Адвокатського об'єднання "Алібі" Олексій Бебель теж не вважає, що податкова отримає доступ. Однак він додав, що якщо буде вважатися, що кешбек це дохід, то він має бути оподаткований.

«Тому було б логічно, щоб податкова мала доступ до цих даних. Але тоді, напевне, вона має нараховувати і стягувати податки з цієї суми. Що ж стосується інших коштів, що зараховуються на картковий рахунок, то доступ до цих даних без наявності підстав буде усе ж таки дуже спірним. Звичайно, якщо таке право не стане нормою закону, а за цих умов і фактичного невиправдано тривалого розгляду справ Конституційним Судом України, це право скасованим не буде та буде застосовуватися», - зазначив він.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі