Кабмін відродив колишнє відомство Бродського

1 вересня 2011 в 08:53
У підприємців з'явиться «новий старий» орган - займатися дерегуляцією буде спеціальна служба, відтворена на основі колишнього Держкомпідприємництва.
rabota_business_nalog_41_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

В уряді вирішили відродити раніше скасований Держкомітет з питань підприємництва (Держкомпідприємництва), створивши на його основі Державну службу з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.


Відповідний проект указу президента, розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), учора, 31 серпня, затвердив Кабмін.

Документом передбачається, що нова служба буде здійснювати регуляторну політику і займатися підтримкою бізнесу, і буде знаходитися в управлінні Мінекономрозвитку, що, на думку експертів, обмежить її самостійність,
пише «Коммерсантъ-Украина».

За словами першого заступника голови Держкомпідприємництва Галини Яцишиної, створення служби прискорить роботу щодо скасування рішень, які ускладнюють діяльність підприємців. «Виникав парадокс, оскільки дерегулятор працював у складі регулятора. А тепер служба буде самостійним органом, який буде підпорядковуватися МЕРТ лише в рамках виконання загальної стратегії дерегуляції господарської діяльності", - впевнена вона.

Ще однією причиною відновлення відомства може бути жорстка позиція Мін'юсту і міністра Олександра Лавриновича про нелегітимність урядових уповноважених.

Експерти позитивно оцінюють створення спеціального органу, що займається дерегуляцією господарської діяльності, проте побоюються, що статусу служби буде недостатньо для ефективної роботи.

"Безумовно, це крок у бік бізнесу. Проте оптимальним нам бачиться створення цього органу зі статусом Нацкомісії, що дозволить йому максимально дистанціюватися від відомчого впливу і більш ефективно відстоювати інтереси бізнесу», - вважає голова Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Анатолій Кінах.

Нагадаємо, що Держкомпідприємництва було ліквідовано президентом ще 14 січня 2011 року в рамках адміністративної реформи, однак цей процес триває досі. Як відомо, колишній голова комітету Михайло Бродський через місяць після цього був призначений урядовим уповноваженим з питань дерегуляції господарської діяльності

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...