Топ Новини

Кабмін урізав фінансування ЖКГ. На оновлення галузі знадобиться 100 років

17 лютого 2012 в 10:51
Коштів, виділених державою на розвиток ЖКГ, не вистачить навіть на те, щоб покрити борги комунальних підприємств.

Видатки держбюджету 2012 року на галузь житлово-комунального господарства зменшаться на 4 млрд грн. З нинішніми темпами фінансування галузі органам самоврядування на оновлення основних фондів (ремонт будинків, комунікацій, оновлення громадського транспорту тощо – ред.) знадобиться 100 років.

Про це виданню ZN.UA повідомив виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик.

За його словами, із цьогорічного зростання видатків держбюджету органи самоврядування чекали на збільшення фінансування галузі ЖКГ:

1,8 млрд грн на будівництво житла для черговиків; 1 млрд грн на встановлення лічильників тепла і води; 458 млн грн на заміну енергозатратних газових котлів; 525 млн грн на капітальний ремонт будинків; 1,5 млрд грн на ремонт і модернізацію очисних споруд; 1,9 млрд грн на ремонт і заміну ліфтів; 320 млн грн на купівлю нового електротранспорту; 100 млн грн для будівництва соціального житла тощо.

Проте виявилось, що в бюджеті на цей рік на зазначені статті не передбачено жодної копійки.

Пітцик нагадав, що державним бюджетом на 2012 рік передбачено на бюджет розвитку 5 млрд грн. «Це при тому, що у місцевого самоврядування основних фондів — на 500 млрд грн, тобто оновити їх із таким фінансуванням можна буде через 100 років», - наголосив він.

Другий, і останній ресурс місцевого самоврядування у 2012 році —12 млрд грн на виконання власних повноважень. Проте з них 7,5 млрд грн (63%) доведеться переадресувати на зарплату працівникам освіти, охорони здоров’я, фізкультури та спорту, оскільки в державному бюджеті їх не додали. Тобто залишається 4,5 млрд грн плюс 5 млрд грн з бюджету розвитку, загалом — 9,5 млрд грн на рік (200 грн на людину). Цих грошей не вистачить навіть на те, щоб покрити борги комунальних підприємств (17 млрд грн за два роки).

Подробиці читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня.Україна» у статті Мирослава Пітцика «Мерам закритий доступ до президента, або Чому не йдуть реформи».

Читайте також:

Клюєв: 90% котелень рахують тепло по трубі, як за царя Гороха

У Києві з березня підвищать тарифи на воду

Ідея Януковича щодо єдиного тарифу на ЖКГ вже провалилися

Українці заборгували 824 млн грн за послуги ЖКГ у 2011 році

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...