Топ Новини

Кабмін пояснив необхідність підвищення мит: український ринок занадто ліберальний

1 жовтня 2012 в 11:33
У Кабміні вважають, що Україна не може реалізувати свої інтереси в рамках Дохійської угоди про взаємну лібералізацію ринків. "Ми серйозно лібералізували свій ринок, але більше ніхто не хоче цього робити", - заявив урядовий уповноважений Валерій П'ятницький.

Ініційоване України підвищення максимальних ставок митних зборів на 371 вид товарів покликане захистити надмірно відкритий для імпортерів український ринок. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький.

За його словами, серед позицій, на які планується підвищити мита, окремі види сільськогосподарської продукції. «Зокрема, якщо згадати м'ясну продукцію, то повинен сказати, що у нас на сьогоднішній день цей ринок найбільш ліберальний. І для багатьох сусідніх, і для більш далеких країн різниця у рівні тарифного захисту становить приблизно десять разів. Тобто відрізняється навіть не в рази, а в десятки разів!», - сказав він.

-У Кабміні впевнені, що підвищення мит на сотні видів товарів не перешкодить створенню зони вільної торгівлі з ЄС

«І це чомусь нікого не турбує. І ніхто не говорить, що це очевидний протекціонізм. Замість цього нам дуже добре розповідали про Дохійські домовленості (домовленості в рамках СОТ про взаємну лібералізацію ринків - ред.) тощо. - Україна відкрила ринки. А потім Дохійський процес зупинився. Так тоді, можливо, треба переглянути формат самої Дохійської угоди, тому що в її рамках ми не можемо реалізувати свої інтереси», - заявив урядовий уповноважений.

«Зокрема, щоб були скасовані експортні субсидії на сільське господарство - ми їх не застосовуємо, а хтось застосовує. Ми хочемо, щоб були значно знижені мита на одну і ту ж сільськогосподарську продукцію. Адже ми серйозно лібералізували свій ринок, але більше ніхто не хоче цього робити. Тоді давайте сідати і обговорювати. А якщо всі ховаються по кутках і кажуть, що знову не змогли домовитися в Досі, а нова конференція дала тільки якийсь гіпотетичний новий поштовх, то ми так ще дуже довго будемо чекати», - зазначив П'ятницький.

Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Валерієм П'ятницьким.

Читайте також:

СОТ різко знизила прогноз зростання глобальної економіки

Україна нікому не заважає вступати у СОТ — Порошенко

Рада схвалила в першому читанні підвищення до максимуму ввізних мит на імпорт ряду товарів

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...