Кабмін планує виплачувати надбавки працюючим пенсіонерам тільки після звільнення

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Працюючим пенсіонерам буде виплачуватися надбавка за понаднормативний стаж та доплати до прожиткового мінімуму при збільшенні прожиткового мінімуму лише після звільнення з роботи. Про це свідчать сформульовані Кабміном ключові положення пенсійної реформи, остання версія яких з'явилася в розпорядженні «Дзеркала тижня».
Працюючим пенсіонерам буде виплачуватися надбавка за понаднормативний стаж та доплати до прожиткового мінімуму при збільшенні прожиткового мінімуму лише після звільнення з роботи. Про це свідчать сформульовані Кабміном ключові положення пенсійної реформи, остання версія яких з'явилася в розпорядженні «Дзеркала тижня».Що стосується надбавки за понаднормовий стаж, то в уряді поки що не розповідають про те, як її планують «підправити» в ході реформи. Зазначимо, що якщо нормативний стаж для призначення пенсій за віком таки збільшиться на 10 років - до 35/30 для чоловіків / жінок, то, відповідно, на ті ж 10 років скоротиться стаж наднормативний. І Пенсійний фонд буде виплачувати надбавки за понаднормовий стаж вже в менших розмірах. «Звичайно ж, всі намагатимуться оформити так, щоб пенсіонери маніпуляцію з надбавкою не дуже помітили. Просто в якийсь момент, незважаючи на зростання прожиткового мінімуму для непрацездатних, трудові пенсії 8,5 мільйона пенсіонерів майже не виростуть, ось і все. Економія коштів за цією статтею в 2011 році складе, за урядовими розрахунками, 3,33 мільярда гривень. Грубо кажучи, середньостатистичному пенсіонерові недоплатять 33 гривні на місяць, або 392 гривні на рік. Це - найбільше джерело економії, адже в цілому завдяки пенсійній реформі уряд сподівається виграти в наступному році близько 6 мільярдів гривень», - пише Наталія Яценко в статті «Після податкового майдану буде пенсійний?». «Механізм непідвищення доплати до прожиткового мінімуму для 2,8 мільйона людей, які отримують і зарплату, і трудову пенсію, теж зрозумілий. З 1 грудня ц.р.мінімальна пенсія в країні зросла з 723 до 734 гривень. Вона буде потроху підвищуватися і у майбутньому році. Але не для працюючих пенсіонерів - якщо, звичайно, новий пенсійний законопроект (під назвою «Про внесення змін до деяких законів України») затвердять на Кабміні, подадуть до ВР, проголосують, а потім під ним поставить свій підпис президент», - зазначає автор. Докладніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня» у статті Наталії Яценко «Після податкового майдану буде пенсійний?».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі