Кабмін перекрив схему виведення валюти з України після того, як за кордон пішло більше млрд

30 жовтня 2012 в 15:05
У цьому році з України було виведено близько $10 млрд у якості сплати за імпортні товари, які фактично в Україну поставлені не були. Кабмін через 9 місяців схаменувся, і вирішив поставити перепону такому «псевдоімпорту».
dollar_web3.jpg
Андрей Товстыженко, ZN.UA

Кабінет міністрів 29 жовтня прийняв зміни до Порядку визначення терміну та умов завершення імпортної операції без ввезення товару на територію України. Зміни повинні зруйнувати схеми виведення валютних коштів за кордон з використанням «псевдоімпорту».

Зокрема, Кабмін виключив норму, яка «замість сприяння пожвавленню зовнішньоекономічної діяльності та збільшенню обсягів надходжень платежів до бюджету використовувалася суб'єктами підприємницької діяльності для необґрунтованого виведення валютних коштів за кордон».

Експортери тримають на зарубіжних рахунках більше млрд

Завдяки цій нормі гроші виводилися з України нібито для купівлі товару, який повинні поставити в треті країни. Ці країни розраховувалися векселями, заборгованість за якими, як правило, була фіктивною. Тим не менш, валютна операція вважалася завершеною і знімалася уповноваженим банком з контролю. При цьому такі дії давали можливість ухилятися від відповідальності за порушення законодавства у сфері валютного контролю.

У Кабміні також заявили, що мають намір посилити контроль за дотриманням валютного законодавства та повнотою декларування податків компаніями-імпортерами.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю ZN.UA глава Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов заявив, що експортери навмисно затримують на своїх зарубіжних рахунках валютну виручку за продані товари, формуючи таким чином штучний дефіцит платіжного балансу України.

Читайте також:

Нацбанк хоче повернути обов'язковий продаж валютної виручки


В Україну зайшло на млрд більше, ніж пішло

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...