Кабмін зобов'яже українців встановити в будинках лічильники тепла й води

22 січня 2013 в 18:19

Уряд зареєстрував законопроект про обов'язковий перехід на індивідуальні лічильники тепла і води в будинках і квартирах.

Кабінет міністрів України вніс у Верховну Раду проект закону про вдосконалення відносин у сфері житлово-комунальних послуг і обов'язковий перехід всіх категорій споживачів на комерційний облік теплової енергії і води.

Законопроект зареєстровано в парламенті під №2052 від 21 січня, його текст оприлюднено у вівторок.

Зокрема Кабмін пропонує, що "централізоване водопостачання і централізоване постачання гарячої води", а також "постачання теплової енергії" "здійснюються за умови обов'язкового комерційного обліку", тобто встановлення лічильників.

Так, лічильниками води всі бюджетні установи та інші споживачі мають бути обладнані до 1 жовтня 2014 року. Населенню потрібно буде встигнути встановити лічильники до 1 жовтня 2017 року.

Теплові лічильники мають бути повністю встановлені в бюджетних установах до 1 січня 2014 року; населення повинно встановити лічильники до 1 січня 2018 року.

- Українців ставлять на лічильник - теплової

Як говориться в пояснювальній записці до проекту, обов'язкова установка лічильників тепла та води "забезпечить раціональне споживання цих ресурсів, зменшить негативний вплив на економіку України від значного зростання цін на імпортований природний газ, підвищить рівень енергетичної безпеки держави".

"У випадку прийняття закону, оплата буде здійснюватися за фактичну кількість відпущених і спожитих ресурсів", - резюмують автори законопроекту.

Кабмін наводить такі дані: станом на 1 січня 2012 року за даними галузевої статистики в багатоквартирних житлових будинках 43,7% обладнані лічильниками холодного водопостачання, 15,9% - гарячого водопостачання, 38,3% - теплової енергії і регуляторами температури.

Всього для впровадження комерційного обліку необхідно встановити 248 тис. приладів обліку холодної і гарячої води і 111 тис. приладів обліку теплової енергії.

Нагадаємо, раніше парламент зобов'язав українців встановити газові лічильники до 2018 року.

Читайте також:

Сьогодні патріот України той, хто утеплив своє житло

У найближчі 10 років проблему з поквартирними лічильниками не вирішити

Жителі тільки 43% будинків знають, скільки в дійсності вони споживають води і газу

Установка газового лічильника окупиться через 20-30 років

 

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Ніка 16 августа, 11:35 При проведенні нової лінії водопостачання працівники водоканалу відмовляються включати воду без лічильника хоча кран знаходиться на подвір"ї - 15 метрів від будівлі. У будинку проживає одна людина - пенсіонерка 83 роки. На проведення води до будинку потрібно біля 3000 грн. - вона їх буде збирати щонайменше півроку. Чи законно залишати людину без води у такому випадку? Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • папаша 22 января, 22:49 привильно, тільки вже трішечки запізно, обовязково потрібно зобовязати встановити оплювальні котли(системи) в квартирах!!! Даже ленін говорив "социализм- это прежде всего учет и контроль". А у нас продовження соціалізму все навкруги суспільне, значить моє!!! Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...