Топ Новини

Кабмін запланував продаж державних сільгоспземель з 2017 року

15 березня 2016 в 11:24

Відкриття ринку землі можливо буде після скасування мораторію.

земля zemlya
Запустити ринок землі можуть з 2017 року
Андрій Товстиженко, DT.UA

Оприлюднений Кабінетом міністрів План дій на 2016 рік передбачає створення передумов для відкриття повноцінного ринку земель після закінчення строку дії мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Кабмін, зокрема, передбачає, що на першому етапі після зняття мораторію (можливо, з 1 січня 2017 року) буде відкрито продаж сільгоспземель державної форми власності. На другому етапі, з 2019 року, — ринок відкриють для продажу землі громадянами.

Внесення до Верховної Ради законопроекту "Про обіг земель" намічено на березень.

Читайте також: Землю не продадуть. Її подарують

На даний момент в Україні діє мораторій на продаж або відчуження земель сільськогосподарського призначення. У грудні минулого року Верховна Рада в черговий раз продовжила його дію ще на рік, до 31 грудня 2016 року.

Раніше DT.UA писало, що Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру розробила Концепцію реформування діючої системи земельних відносин, яка передбачає два етапи аграрної реформи. Концепція являє собою пакет з шести законопроектів, з яких лише один — "Про обіг земель" є повноцінним новим законом, інші ж змінюють чинні нормативні акти.

Перша хвиля буде наймасовішою з точки зору пропозиції, і для неї характерні мінімальні ціни. Продаж сільгоспземлі буде можливим тільки через аукціони. Право на купівлю землі на першому етапі отримають лише громадяни України, іноземці та юридичні особи поки будуть виключені з ринку.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Дідусь Іванович 15 марта, 17:04 Без земельної ренти ціни всіх товарів не є ринковими. Ніякі мораторії ринку землі не можуть заборонити присутність вартості землі в ціні кожного результату праці людей. Безперечно, державна влада зобов'язана управляти ринком землі, управляти в інтересах суверенітету, але забороняти не може. Все одно знаходяться способи продажу-купівлі і при офіційній забороні... Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...