Кабмін пропонує скасувати 100-тисячну виплату на третю дитину, встановивши загальний рівень в 41 тис.

Поділитися
Кабмін пропонує скасувати 100-тисячну виплату на третю дитину, встановивши загальний рівень в 41 тис. © kievcity.gov.ua
В даний час при народженні першої дитини сім'я отримує близько 27 тис. грн, другої - 54 тис. грн, третьої - 109 тис. грн.

Кабінет міністрів України в проекті закону про перегляд держбюджету на 2014 рік пропонує встановити єдиний розмір допомоги при народженні дитини на рівні 41,280 тис. грн незалежно від черговості, об'єднавши його з допомогою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Про це йдеться в проекті закону № 4575 про внесення змін до Закону України " Про Державний бюджет України на 2014 рік", зареєстрованому в парламенті 27 березня.

За даними уряду, на сьогоднішній день розмір допомоги при народженні дитини залежить від того, яким за рахунком дитина народилася, пише УНІАН.

"Сьогодні розмір допомоги при народженні дитини значно диференційований і встановлено у сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму - на першу дитину ( 35,28 тис. грн), 60 розмірам прожиткового мінімуму - на другу дитину ( 70,56 тис. грн), 120 розмірам прожиткового мінімуму - на третю і кожну наступну дитину ( 141,12 тис. грн), виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановленого на день народження дитини ", - йдеться в пояснювальній записці до документа. Виплата допомоги в разі прийняття законопроекту буде здійснюватися одноразово у обсязі 10320 грн, а інші кошти будуть виплачуватися протягом наступних трьох років рівними частинами - по 860 грн.

Уряд вважає, що це дозволить відновити принцип соціальної справедливості при наданні допомоги при народженні, оскільки дані зміни будуть гарантувати рівні права на отримання державної підтримки для повноцінного розвитку і виховання дитини. !zn

Читайте також:

Третина батьків після декретної відпустки змушені шукати нову роботу

У Моз вважають, що українкам потрібно народжувати по 3-4 дитини, аби поліпшити демографічну ситуацію

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі