Топ Новини

Іспанія відмовляється від традиційної сієсти заради порятунку економіки

24 липня 2012 в 11:38
Влада сподівається зупинити спад роздрібних продажів, запрошуючи туристів і жителів країни зайнятися шопінгом замість традиційної сієсти.

Щоб підтримати економіку, Іспанія може пожертвувати денним відпочинком працівників торгівлі: влада країни з липня ввела нові правила, які дозволяють магазинам площею більше 300 кв м працюватиме довше на 25% на тиждень, повідомляє агентство Bloomberg.

Таким чином влада сподівається зупинити спад роздрібних продажів (скоротилися у травні на 4,3% в річному вираженні, а падіння з 2007 року вже перевищило 23%), запрошуючи туристів і жителів країни зайнятися шопінгом замість традиційної сієсти.

Великим магазинам дозволено працювати 90 годин на тиждень замість 72 годин, і тепер вони зможуть торгувати під час сієсти, відмовившись від двогодинної перерви з 14:00 до 16:00.

Крім того, пом'якшені правила дотримання релігійних свят: магазини зможуть працювати 10 недільних або святкових днів на рік, а не 8, як це було раніше.

Уряд розраховує, що цей крок також дозволить трохи знизити безробіття з нинішніх 24,6% - найвищого рівня не тільки в Євросоюзі, але й серед всіх країн ОЕСР. Нові умови для магазинів дозволять створити близько 20,5 тис. робочих місць, що не так багато для країни з населенням понад 47 млн людей, але для Іспанії зараз важлива будь-яка дрібниця.

Як повідомляє The Telegraph, Мадрид лідирує серед міст, які намагаються лібералізувати правила торгівлі, щоб залучати якомога більше туристів. Тепер в місті всі 75 000 магазинів можуть працювати в будь-який час, незалежно від їхньої площі.

У той же час, маленькі магазини по всій країні висловили невдоволення нововведеннями, оскільки вони побоюються, що покупці віддадуть перевагу великим торговим центрам.

Читайте також:

Євросоюз погодився фінансово допомогти Іспанії

Іспанія слідом за Грецією попросила у ЄС кредит для порятунку економіки від краху

Агентство Fitch обвалило рейтинг Іспанії відразу на три пункти

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...