Топ Новини

Інвесторів для будівництва в Одесі терміналу зрідженого газу визначать у червні

17 травня 2012 в 10:53
У червні почнеться формування консорціуму інвесторів проекту з будівництва в Одесі терміналу зрідженого газу.

Формування консорціуму інвесторів проекту з будівництва в Одесі терміналу зрідженого газу (LNG-терміналу - ред.) розпочнеться у червні, після схвалення Кабінетом міністрів техніко-економічного обґрунтування проекту.

Як повідомляє кореспондент ZN.UA, про це на засіданні круглого столу «Безпека України. Енергетичний вимір» повідомив голова Координаційної ради Національного проекту «LNG-термінал» Віталій Дем'янюк.

«У нас є потенційні інвестори, зараз йдуть переговори з провідними європейськими компаніями, які я не хочу називати, щоб не перешкодити переговорам. Це нафтогазові компанії, які готові інвестувати саме у «LNG-термінал», - сказав Дем'янюк.

«Основними постачальниками зрідженого газу є Алжир, Катар, Нігерія, країни Каспійського басейну, учасники європейського спотового ринку, Сполучені Штати Америки. До речі, вони стають основним гравцем на ринку. Цей напрямок ми зараз розробляємо і ведемо переговори зі США, чия політика буде серйозно впливати на кон'юнктуру світового ринку газу», - зазначив він.

Крім того, поїздка прем'єр-міністра Миколи Азарова в Катар показала, що Катар виявляє зацікавленість в енергетичному співробітництві з Україною. Були проведені переговори щодо постачань зрідженого газу з двома компаніями Ras Gaz і Katar Gas, які мають державну частку. Ми очікуємо, що до осені будемо мати два рамкових договори на постачання газу. Так що сьогодні вже підготовлено ґрунт для формування консорціуму інвесторів. До формування консорціуму приступимо у наступному місяці», - повідомив Дем'янюк.

«Від концепції проекту ми перейшли в практичну фазу. Ми чітко розуміємо технологію побудови терміналу. Ми його повністю «оцифрували» і розуміємо, які складові у нього входять і скільки вони коштують», - додав він.

Читайте також:

Україна домовляється з Катаром, Алжиром і США про постачання зрідженого газу

Будівництво терміналу зрідженого газу в Україні обійдеться у 846 млн євро

Іспанці завершили розробку ТЕО будівництва терміналу зрідженого газу в Україні

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...