Іноземним інвесторам заборонили ввозити валюту в Україну в «валізах»

9 листопада 2012 в 08:14
Національний банк вирішив взяти під контроль операції іноземних інвесторів з валютою. Жорсткість ввели після того, як в кінці літа НБУ спростив для нерезидентів ввезення готівкової валюти. Тепер же інвестиції можна буде здійснювати тільки в безготівковій формі.
dollar_DSC0062_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Іноземні інвестори за рішенням Нацбанку більше не зможуть зараховувати ввезену ними готівкову валюту на інвестиційні рахунки в українських банках. Тепер інвестиції можна буде здійснювати тільки в безготівковій формі. Втім, публічних інвесторів ці обмеження не торкнуться, відзначають експерти.

Постановою № 450, яка набуде чинності після офіційної публікації, регулятор забороняє інвесторам зараховувати на інвестиційні рахунки готівкову валюту, ввезену в Україну і задекларовану на митниці.

Тепер в інвесторів залишиться право відкривати інвестиційні рахунки та поповнювати їх безготівковим способом з-за кордону.

Жорсткість роботи з цими рахунками ввели після того, як в кінці літа НБУ спростив для нерезидентів ввезення готівкової валюти - для витрачання всередині країни. Тоді він дозволив їм ввозити валюту без документів, що підтверджують її зняття з рахунків банків, пише "Коммерсантъ-Украина".

- Напередодні виборів НБУ спростив ввезення готівкової валюти в Україну юрособами і нерезидентами

Учасники ринку не очікували введення подібної заборони на операції з готівковою валютою. "Згідно з декларацією, в країну можна ввозити понад 10 тис. євро. У нас в країні зараз є умови для розміщення грошей. Можливо, постанова прийнята з метою фінансового моніторингу коштів нерезидентів. Ці інвестрахунки підлягають конвертації, і за їхній рахунок можна купувати державні папери. А валютні ризики беруть на себе інвестори", - говорить голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук.

Вимога письмового декларування фізичними особами-резидентами і нерезидентами ввезення/вивезення сум готівкових понад 10 тис. євро існує з 2008 року.

Банкіри розраховують, що ця вимога центробанку не знизить інтерес іноземних інвесторів до українського ринку. "Як правило, офіційно працюючі компанії спокійно перераховують кошти з-за кордону. Готівка використовується, коли підприємства не хочуть світити свої розрахунки й інвестиції. Нацбанк зацікавлений у тому, щоб в країні було менше фінансових махінацій і зловживань. Для нормальних іноземних компаній таке обмеження не повинно стати перешкодою для інвестицій", - відзначає заступник голови правління одного з найбільших банків.

Експерти відзначають, що ця вимога пов'язана із загальним курсом Нацбанку на обмеження готівкового обігу та брудних грошей в країні.

"Раніше фізособи повинні були пред'явити у кредитній установі для зарахування грошей митну декларацію, але у банків часто виникали проблеми через те, що документи були неправильно заповнені, - говорить член торгового комітету асоціації" Фондове партнерство "Оксана Параскева. - Найбільше це обмеження вдарить по дрібним роздрібним інвесторам".

Читайте також:

Нацбанк посилив правила покупки безготівкової валюти

В Україні перед виборами рекордно зріс попит на долари

Нацбанк хоче повернути обов'язковий продаж валютної виручки

В Україні перед виборами рекордно зріс попит на долари

Вибори в Раду залучать в Україну з офшорів $ 1 мільярд

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...