Топ Новини

Індекс Dow Jones досяг докризового рівня

21 лютого 2012 в 20:32
Індекс Dow Jones піднявся до позначки 13 000 пунктів. Востаннє індекс був так високо майже чотири роки тому - в травні 2008 року.
USA_shtati_Wall_Street_Sign.jpg
lavolna.com

Індекс Dow Jones Industrial Average на торгах у вівторок досяг позначки 13000 пунктів вперше з 2008 року. Зростання забезпечили досягнення домовленості щодо виділення другого пакету фінансової допомоги Греції в розмірі 130 млрд євро і хороші показники американських компаній,

Востаннє він досягав її в ході торгів 20 травня 2008 року, а закрився вище за неї днем раніше.
Після цього фінансова криза, яка зародилася на ринку високоризикованих іпотечних облігацій США і призвела до кризи ліквідності в світовому фінансовому секторі, спричинила стрімке падіння котирувань, і до початку березня 2009 року DJ впав практично вдвічі.

Утім, учасники ринку не готові прогнозувати подальше зростання оптимізму і котирувань. «В останні пару тижнів всі чекали досягнення домовленості щодо Греції, - відзначив стратег ринку акцій і керуючий портфелем Miller Tabak Пітер Буквар. - Очікування і були основним драйвером зростання ринку. Сьогодні ми отримали цю домовленість і повинні зрозуміти, чи є ще щось, на чому ринок може рости. Підйом стримується тим, що після вчорашнього стрибка в Європі продовження зростання не послідувало».

Європейські ринки сьогодні дещо здали позиції: не всі інвестори упевнені, що домовленість допоможе Греції і єврозоні вийти з кризи. «Новий пакет допомоги Греції дасть єврозоні небагато часу. Але ми вважаємо, що він заснований на нереалістичних економічних припущеннях і буде не більш успішний, ніж перший. Відповідно, протягом декількох місяців Греція чи "трійка" (кредиторів - МВФ, ЄС, ЄЦБ) можуть вирішити відмовитися від порятунку країни за рахунок зовнішньої фінансової допомоги», - написали в звіті аналітики Capital Economics. Пан'європейський індекс Stoxx Europe 600 сьогодні втратив 0,6% після зростання днем раніше на 0,8% до семимісячного максимуму.

Читайте також

В Євросоюзі виключають повторення грецького сценарію в інших країнах

Інвестори втратили в 2011 році на світовому фондовому ринку 6,3 трильйонів доларів

Рада ЄС схвалила другий антикризовий пакет заходів для країн Єврозони

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...