Топ Новини

Імпортери стали у кілька разів менше скаржитися на митників

7 липня 2012 в 11:24
У Держмитслужбі зазначають, що у випадку виявлення явного порушення законодавства з боку суб'єкта ЗЕД, або якщо митниця володіє достатньою інформацією про те, що митна вартість не відповідає дійсності, сторони намагаються нормально виправити ситуацію у двосторонньому порядку.
Tamozhnya__10-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Кількість скарг імпортерів на дії митників зменшилася на 70-80%. Про це розповів експерт Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Ігор Соколов під час круглого столу «Доходи бюджету і новий Митний кодекс: основні ризики збереження стабільності», який 05 липня провела «Ліга фінансового розвитку» за підтримки тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Підприємництво часто клопочеться про те, щоб митники публікували методики визначення митної вартості. Особливо це стосується першого методу», - зазначив Соколов.

Експерт звернув увагу на те, що на сьогодні імпортери, які працюють із відомими західними компаніями, опинилися в не зовсім рівних умовах з суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, які ввозять продукцію, наприклад, з Китаю. За словами Соколова, тамтешні виробники готові надавати своїм контрагентам будь-яку калькуляцію, щоб занизити митну вартість. Західні ж виробники на таке не йдуть.

Підприємці протестують проти підвищення митних зборів: доводиться працювати в збиток або закриватися


«Основне наше побажання, коли ми говоримо про Митний кодекс, – щоб він виконувався», - додає віце-президент Українського союзу промисловців та підприємців Максим Кунченко. Представник УСПП підтверджує, що нюанси з визначенням митної вартості дійсно існують. При цьому експерт робить акцент на якості підготовки митників нижчої ланки.

«На жаль, на сьогодні продовжується ситуація, коли звичайний інспектор на місцях приймає рішення щодо митної вартості – коригування її в ту чи іншу сторону. Дуже багато рішень приймається, коли інспектор звертається до вищого керівництва, і вже вище керівництво ухвалює рішення. Тоді митна вартість коригується так, як вона має бути», - зазначив Кунченко.

Як стверджує начальник Управління адміністрування митних платежів Державної митної служби Віталій Зварич, з набранням чинності Митного кодексу кількість скарг суб’єктів ЗЕБ щодо митної вартості скоротилася до 20% від того обсягу, який був до вступу в дію зазначеного документу.

«Якщо є явне порушення законодавства з боку суб'єкта зовнішньої економічної діяльності, або ми володіємо достатньою інформацією про те, що митна вартість не відповідає дійсності, я вважаю, що в цьому випадку можна нормально, реально довести цю позицію до суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності. Якщо немає взаємодії, якщо є викручування рук і нам приходить скарга, то ми оцінюємо її як недопрацювання митниці», - зазначив Зварич.

Читайте також:

МВФ нахвалює новий Митний кодекс

Митниця збирається перекрити велику контрабанду, контрафактне виробництво і збут такої продукції

Калетник пообіцяв вирішити проблему з попереднім декларуванням імпорту

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...