Топ Новини

Грузія готова реалізовувати новий проект по транзиту газу в обхід Росії

22 червня 2012 в 15:38
В уряді Грузії вважають, що транзит зрідженого каспійського газу по Чорному морю обійдеться набагато дешевше, ніж будівництво газопроводу Nabucco. Крім того, такий проект можна реалізувати значно швидше.
lng.jpg
gazprom.ru

Грузія зацікавлена ​​в реалізації проекту AGRI - альтернативи газопроводу Nabucco, що передбачає доставку природного газу з Каспійського регіону по морю в обхід Росії.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю ZN.UA розповів міністр закордонних справ Грузії Григол Вашадзе.

Міністр зазначив, що проект Nabucco принципово важливий. «Але невідомо, чи відбудеться проект узагалі, оскільки всі говорять «так-так, „Набукко“ буде», а його реалізація відкладається рік у рік», - зазначив він.

При цьому, за словами міністра, AGRI набагато дешевше і його можна реалізувати значно швидше. «В усіх держав, які брали участь у цьому проекті, зберігається не тільки зацікавленість, а й рішучість. Не тільки Грузії та Азербайджану, а насамперед європейських країн-споживачів, яким потрібні альтернативне джерело і маршрут отримання енергоносіїв», - заявив Вашадзе.

«Поки що у проекті задіяні Румунія та Угорщина. Але ми сподіваємося, що до нього приєднаються також інші європейські держави. Подивимося, що буде на саміті AGRI, запланованому на кінець року», - сказав він.

Міністр не зміг відповісти на питання, на яке саме родовище орієнтований AGRI, проте запевнив, що газ «абсолютно точно» буде поставлятися не тільки з Каспію, але ще й з Центральної Азії.

Проект AGRI (Azerbaijan-Georgia-Romania Interconnector) передбачає доставку газу з Каспійського регіону в обхід Росії. Політичну декларацію про його створення у вересні 2011 року підписали президенти Азербайджану, Грузії, Румунії, а також прем'єр-міністр Угорщини.

Проект покликаний забезпечити альтернативний російському маршрут доставки азербайджанського газу в Європу. Передбачається, що «блакитне паливо» буде транспортуватися з Азербайджану на чорноморське узбережжя Грузії. Уже там газ зріджуватиметься, і танкерами по морю його доставлять у румунський порт Констанца. Потім паливо «повернуть» у газоподібний стан, і воно піде з Румунії в Угорщину і далі в Західну Європу.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Григола Вашадзе.

Читайте також:

Німецька RWE розглядає вихід з проекту газопроводу «Набукко»

Молдова має намір знизити залежність від «Газпрому» вже до кінця року

Україна хоче брати участь в будівництві ще одного газопроводу до Європи

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...