Грецьким банкам таємно виділили 100 млрд євро допомоги

22 травня 2012 в 14:48
У даний час Греція по лінії екстреної кредитної допомоги отримує 96 мільярдів євро, Ірландія - 41 мільярд євро, Кіпр - 4 мільярди євро. Таким чином, загальний обсяг допомоги перевищує 140 мільярдів євро.
greciya.jpg
podrobnosti.ua

Центробанк Греції таємно виділив банкам країни допомогу в розмірі 100 мільярдів євро зі схвалення Європейського центробанку. Про це пише The Financial Times.

За інформацією видання, кошти виділені через механізм екстреної кредитної допомоги (emergency liquidity assistance, ELA). ЄЦБ не повідомляє подробиць щодо того, скільки і кому було виділено коштів через ELA.

"Ви не говорите, коли опиняєтеся в екстреному становищі, тому що це зробить погіршить ситуацію", - пояснював раніше член правління регулятора і глава ЦБ Бельгії Люк Коен.

FT пише, що ЄЦБ сам побічно "промовився" про виділення Греції допомоги в тижневому фінансовому звіті, опублікованому 24 квітня. Документ містить графу "інші запити кредитних інститутів єврозони", яка за тиждень несподівано збільшилася на 121 мільярдів євро.

За інформацією експертів з Barclays, які проаналізували повідомлення ЄЦБ і ЦБ країн єврозони, в даний час Греція по лінії ELA отримує допомогу в розмірі 96 мільярдів євро, Ірландія - 41 мільярд євро, Кіпр - 4 мільярди євро. Таким чином, загальний обсяг ELA перевищує 140 мільярдів євро - більше 10 відсотків від усіх кредитів, виданих регулятором національним ЦБ за стандартними схемами.

Минулого тижня ЄЦБ відмовився надавати чотирьом грецьким банкам додаткові кредити доти, поки влада країни не проведе рекапіталізацію фінансового сектора. Як повідомив 22 травня топ-менеджер одного з цих банків, фінорганізації отримають 18 мільярдів євро допомоги до кінця тижня. Після цього банки зможуть знову звертатися до ЄЦБ за кредитами за стандартними схемами.

Читайте також:

G8 вирішила залишити Грецію в єврозоні


Fitch знизило рейтинг Греції

Грецькі вкладники за день зняли з рахунків у банках 700 млн євро

 
 

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...