Греції виділять 4,2 млрд євро допомоги, виплату ще 1 млрд євро відклали до червня

10 травня 2012 в 07:27
У Європі побоюються, що Греція може вийти з єврозони після парламентських виборів, результати яких поки не дозволяють сформувати уряд.
greece_3645980267_49d3bae838_b.jpg
flickr.com

Греція у четвер, 10 травня, отримає 4,2 млрд євро фінансової допомоги в рамках другої антикризової програми, на 1 млрд євро менше, ніж передбачалося раніше, пише The Wall Street Journal.

Партнери Греції з єврозони прийняли рішення відкласти виплату 1 млрд євро принаймні до червня, при цьому Афіни повинні будуть продемонструвати виконання даних обіцянок про бюджетну економію, щоб отримати ці кошти.

«Греція не буде відчувати потреби додаткової допомоги у розмірі 1 мільярда євро до початку червня, тому рішення про виділення країні цієї суми буде вирішуватися залежно від її реальних потреб у фінансуванні», - йдеться в повідомленні Європейського фонду фінансової стабільності.

Черговий транш необхідний Афінам, бо наступного тижня їм належить погасити заборгованість перед Європейським центральним банком (ЄЦБ) в обсязі 3,3 млрд євро. Крім того, починаючи з понеділка Греція повинна погасити держоблігації на суму 450 млн євро, які не були включені в програму реструктуризації держборгу.

На тлі політичної нестабільності Греції Німеччина попередила про можливість призупинення подальшої допомоги, якщо Афіни відмовляться від плану скорочення бюджетного дефіциту і держборгу, узгодженого з ЄС і Міжнародним валютним фондом.

«Якщо Греція завершить процес реформ, який вона зобов'язалася реалізувати, то я не уявляю, як можна буде виплатити їй відповідні транші, - заявив міністр закордонних справ ФРН Гвідо Вестервелле. - Якщо Греція хоче залишатися в зоні євро, вона повинна виконати свої зобов'язання (з оздоровлення бюджетної ситуації), іншого шляху немає».

Лідер лівої грецької партії СІРІЗА Алексіс Ціпрас, що отримав мандат на формування уряду, в середу, 9 травня, не зміг домовитися з можливими партнерами, переговори щодо коаліційного кабінету продовжить у четвер лідер соціалістів Евангелос Венізелос.

Ціпрас ставив умовою входження партій до свого кабінету їх відмову від угод з ЄС і МВФ про надання Греції фінансової допомоги. Партія Ціпраса, отримавши 17% голосів, посіла друге місце за підсумками парламентських виборів, що відбулися цієї неділі.

До цього кабінет намагався сформувати Антоніс Самарас, лідер «Нової демократії», яка зайняла на виборах перше місце з 19%.

Соціалісти, яких очолює Венізелос, набрали всього 13%, і разом ці дві партії не мають більшості в парламенті.

Політичні спостерігачі вважають, що Венізелосу не вдасться сформувати кабінет, і в країні можуть бути оголошені нові вибори.

Читайте також:

Європейці використовували 1 травня для демонстрацій проти жорстких економічних заходів

Агентство Fitch скасувало дефолт Греції

Уряд Греції позбувся п'ятьох членів, але затвердив заходи економії


S&P підвищило рейтинг Греції

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...