Топ Новини

Греція вимагає від кредиторів відмови від подальшого скорочення зарплат і пенсій

24 червня 2012 в 08:20
Нова урядова коаліція Греції має намір добиватися внесення змін в узгоджений з міжнародними донорами план реформ. Зокрема, Афіни вимагають відмови від подальшого скорочення зарплат і пенсій.
800px-Hellenic_Parliament_from_high_above.jpg
wikimedia.org

Створена кілька днів тому урядова коаліція Греції має намір домогтися внесення істотних змін в план реформ та економії, погоджений раніше з міжнародними донорами країни. Разом з тим всі три керівні партії хочуть зберегти членство Афін в єврозоні. Про це свідчить текст коаліційного договору.

Згідно з документом, коаліція в складі Нової демократії, Всегрецького соціалістичного руху (ПАСОК) і Демократичних лівих поставила собі за мету спрямувати Грецію на шлях економічного зростання і добитися часткової зміни умов міжнародної фінансової допомоги, "не піддаючи при цьому небезпеці європейський курс країни та її перебування в єврозоні".

При цьому Афіни мають намір, перш за все, "ліквідувати несправедливість" щодо низьких пенсій та зарплат, яка виникла в останні роки. Допомога по безробіттю має виплачуватися не один, а два роки, вимагає грецький уряд.

-Грецький прем'єр скоротив зарплату членів уряду на 30%

Незважаючи на скорочення державних структур, необхідно уникнути подальших звільнень співробітників, вимагає далі грецька коаліція. Число держслужбовців повинне скорочуватися за рахунок майже повної відмови від прийому нових працівників. Погоджений з "трійкою" міжнародних донорів план передбачає скорочення близько 150 тисяч держслужбовців у найближчі два роки.

Крім того, новий грецький уряд має намір реформувати податкову систему, зробивши її "більш справедливою". Зокрема, він пропонує збільшити неоподатковуваний податком дохід з 5 до 8 тисяч євро в рік, повідомляє dpa, посилаючись на джерело в афінських урядових колах.

Одночасно коаліція висловилася за продовження терміну проведення фінансових реформ у країні на два роки. Таким чином, на її думку, вдасться досягти підсумкових цілей, не вдаючись при цьому до подальшого урізування зарплат і пенсій. Подальші деталі будуть розкриті найближчим часом, говориться в документі.

Читайте також:

Самарас приніс присягу в якості глави «уряду порятунку» Греції

У Греції сформовано новий уряд

Меркель порадила новому грецькому уряду не розраховувати на послаблення з боку кредиторів

Парламентські вибори у Греції: країна залишиться в єврозоні

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...