Топ Новини

Греція погрожує залишити єврозону, якщо не отримає кредит від ЄС

3 січня 2012 в 13:53
Греція може опинитися поза єврозоною, якщо не підпише нову кредитну угоду з ЄС, заявив офіційний представник уряду Пантеліс Капсіс.
greece_3645980267_49d3bae838_b-2.jpg
flickr.com

"Кредитна угода має бути підписана, інакше ми опинимося поза ринками і поза єврозоною", - сказав П.Капсіс.

Греція веде переговори про реалізацію нової 130-мільярдної кредитної угоди з ЄС, яка передбачає часткове списання грецького суверенного боргу, рекапіталізацію місцевих банків і подальше фінансування бюджетного дефіциту країни в обмін на жорстку програму дій в економіці.

За словами представника уряду наступні декілька місяців будуть критично важливими для знаходження країни в європейському валютному союзі.

Риторика щодо виходу Греції з єврозони послабла з листопада, коли цим пригрозили партнери країни по ЄС, фактично змусивши до відставки тодішнього прем'єр-міністра Йоргоса Папандреу. Попередження про подібну небезпеку поновилися з першими днями нового року в очікуванні гірших, ніж планувалося, показників бюджетного дефіциту, які можуть вимагати  нових жорстких заходів економії.

Греція п'ять разів переглядала цільовий показник дефіциту минулого року в бік збільшення, остання оголошена цифра складає ВВП 9%. Зниження дефіциту - основна мета жорсткої програми економії, яку проводить Греція в обмін на кредити ЄС і МВФ.

Президент Франції Ніколя Саркозі вважає, що допускати Грецію в єврозону в 2001 році - було помилкою.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...