Топ Новини

Горшков: Ініціатором зменшення суми збору з продажу інвалюти став НБУ

5 грудня 2012 в 13:43
«Для нас не стільки принциповим був сам рівень ставки, скільки сам факт прийняття збору для боротьби з валютними спекулянтами», - зазначив глава комітету із запобігання проведенню недобросовісних валютних операцій НБУ Юрій Горшков.
gorshkov.jpg
for-ua.com

Національний банк України виступає за введення 10-відсоткового збору до Пенсійного фонду з продажу фізичними особами іноземної валюти, а не 15-відсоткового, як це було заявлено раніше.

«Саме Національний банк вніс відповідну пропозицію і в дискусії наполіг на тому, щоб ставка збору з продажу валюти становила не 15%, а 10%», - розповів голова комітету із запобігання проведення недобросовісних валютних операцій НБУ Юрій Горшков.

Фінансист підкреслив, що регулятор прийшов до такої думки після тривалих консультацій з експертним середовищем.

«Ми почули думки експертів і учасників ринку і вирішили прислухатися до них та знизити зазначений поріг збору. Відверто кажучи, для нас не стільки принциповим був сам рівень ставки, скільки сам факт прийняття збору для боротьби з валютними спекулянтами», - зазначив представник регулятора. При цьому, за його словами, відповідний законопроект буде розглянутий в парламенті найближчим часом.

Нагадаємо, що 3 грудня народний депутат Валерій Шаманов (позафракційний) запропонував парламенту ввести збір до ПФ з продажу фізособами готівкової валюти у розмірі 10% суми угоди. Банкіри та експерти зазначили, що такий варіант буде для ринку прийнятним і компромісним.

Читайте також:

Банкіри вважають прийнятним введення 10%-го збору до ПФ з продажу фізособами інвалюти

У Раді зареєстровано нові законопроекти про «валютний» податок

Bloomberg: Хвороблива пристрасть українців до долара заважає економіці України

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...